Fiú U18-as VILÁGBAJNOK MAGYARORSZÁG!

Ötösök után vertük a szerbeket.

Fotó: Waterpoloserbia / facebook

Az első negyedben négyet is vágtunk a szerb hálóba, Gaszt kezdte meg a sort, majd utána jöttek a többiek – Nagy, Szalai és Bede. A második nyolc percben egyre feljöttek a szerbek, 5-4-re. A fordulás után 6-6 is volt, de előbb Varga Vince majd Nagy Ákos találata érkezett, 8-6. A záróakkordban potyogtak a gólok, 11-11-es döntetlent mutatott a rendes játékidő után az eredményjelző. Az ötösöknél egyszer hibáztak a szerbek, még a magyar csapat egyszer sem, így 16-15-re megnyerte a finálét a csapat és világbajnok lett.

Fiú U18-as Vb, döntő:

Magyarország – Szerbia 11-11 (4-2, 1-2, 3-2, 3-5 ötösök után: 5-4)
Gólszerzők: Nagy Ákos 4, Gaszt 3, Szalai P. 3, Leinweber 2, Bede 2, Varga Vince 1, Szépfalvi 1 ill. Kovacsevics 4, Kojics 3, Gavrilovics 2, Urosevics 2, Dimitrijevics 2, Brescanszki 1, Bozovics 1