Folytatás az olaszokkal

Az olasz válogatott lesz a magyar csapat ellenfele az U18-as leány vízilabda-világbajnokság pénteki negyeddöntőjében. A 18 gólos Hertzka Orsolya a csapat nevében is köszöni a világhálón itthonról érkező biztatást.

STJ Csoportgyőztesként egy nap pihenőt kapott a magyar (valamint az orosz, a holland és a görög) válogatott az Aucklandben zajló U18-as leány vízilabda-világbajnokságon. Mégsem volt izgalommentes a csütörtök, hiszen e négy kiemelt együttes ellenfélre várt.

Eddig csupa kellemes emlék fűződik a vb helyszínéhez

A még kiadó maradék négy helyért Spanyolország–Ausztrália, Egyesült Államok–Németország, Kína–Kanada és Új-Zéland–Olaszország összecsapást rendeztek. Meglepetés nem született, a spanyolok simán nyertek az ausztrálok ellen (14-7), az amerikaiak megsemmisítő csapást mértek a németekre (21-0), s még a kínaiaknak kellett a legkeményebben megdolgozniuk a sikerért Kanada ellen (12-9). Magyar szempontból a házigazdák és Itália mérkőzése volt a legérdekesebb, hiszen Faragó Tamás együttese e párból kapott riválist a negyeddöntőre. Nos, az új-zélandiakon nem segített a hazai pálya előnye, 15-9-re kikaptak Paolo Zizza csapatától, vagyis pénteken magyar–olasz csata következik a négy közé kerülésért.

Auckland belvárosa, ahogy a magyar lányok a távolból látták

Az azzurrik az előző két ifjúsági világbajnokságon is részt vettek: 2012-ben Perth-ben a 9. helyet szerezték meg, 2014-ben Madridban pedig negyedikek lettek. A spanyol fővárosban épp a magyar válogatott szorította le őket a dobogóról. Most Aucklandben a B csoportban szerepeltek, a hollandoktól 16-15-re kaptak ki, az ausztrálokat viszont 10-7-re legyűrték.

A magyarok természetesen végignézték az olasz–új-zélandi meccset. A csapat házi gólkirálya, a három meccsen összesen 18 találatot jegyző Hertzka Orsolya az AUT Millennium-uszodából adott rövid hangulatjelentést honlapunknak:

Jogos Hertzka Orsolya öröme: három meccsen összesen 18 gólt lőtt

„Utólag már kijelenthető, hogy a csoportkörre szerencsés sorsolást kaptunk. A kanadaiakkal nagy meccset vívtunk, viszont a németek és a mexikóiak elleni találkozón már a negyeddöntőre is tudtunk gyakorolni. Nagy öröm, hogy a csoportunk élén végeztünk, és persze jól jön az egy plusz pihenőnap is. Ami a tizennyolc gólomat illeti, ehhez kellettek a csapattársaim is, ez egyértelmű. Remek passzokat kaptam, nekem már csak értékesítenem kellett a helyzeteket. Annak örülök, hogy sok lefordulásos gólt dobtam. A vb szervezésére nem lehet panaszunk, a körülmények kiválóak, viszont a kaja lehetne jobb is… A világháló segítségével megkapjuk otthonról az üzeneteket, s valamennyiünk nevében mondhatom: köszönjük szépen a szurkolást.”