Fontos győzelem, nyert a Milan a Fiorentina ellen

A Milan vasárnap este hazai pályán 2-1-es győzelmet aratott a Fiorentina felett az olasz labdarúgó bajnokság 25. fordulójának zárómérkőzésén.

A forduló egyik legjobban várt meccsén a játéknap előtt a tabella 7. helyén álló Milan a közvetlen riválisának számító Fiorentinát fogadta. A piros-feketék a Lazio elleni 1–1-es döntetlennel, a firenzeiek az Udinesével szembeni 3–0-s kiütéssel hangoltak a rangadóra. Már az első percektől kezdve mindkét csapat letámadással nehezítette ellenfele életét, a kemény védekezés azonban korántsem eredményezett eseménytelen első félidőt.

Bő negyed óra elteltével előnybe került a Milan: José Sosa tekert a kapu elé egy szabadrúgást, amelyet Juraj Kucka roppant nehéz fejessel juttatott a kapuba. Ugyanakkor nem örülhettek sokáig a hazaiak, négy perccel később Federico Chiesa játszotta meg a kapu elé berobbanó Nikola Kalinicet, aki közelről egalizált – apró szépséghiba, hogy a gólpasszt adó olasz lesen volt, a gólt azonban megadták (1–1). Ezzel eldőlt, hogy a február 25-én születésnapos Gianluigi Donnarumma nem tudta lehozni kapott gól nélkül az utolsó kiskorúként lejátszott mérkőzését.

Alapvetően nagy lendülettel játszott a Milan, erre láthattunk kiváló példát a 31. percben: Sosa labdaszerzését követően nagy erővel iramodtak meg a hazaiak, a labdához jutó Gerard Deulofeu nem sokat habozott, és a tizenhatos vonaláról szépen tekerte el a vetődő kapus mellett a labdát (2–1). A Milannak ez volt az első mérkőzése a bajnokságban, melyen az első félidőben egynél több gólt szerzett.

A második félidőben a Milan alaposan magára húzta az ellenfelét, a támadótérfélen alig jártak a hazaiak, igaz, akkor veszélyesek voltak. A Fiorentina becsülettel próbált menni előre, a legközelebb Carlos Sánchez járt a gólszerzéshez, a kolumbiai játékos azonban csúnyán fölé lőtte a ziccerét.

A találkozót 2–1-re megnyerte a Milan, ezzel négypontos előnybe került a Fiorentinával szemben és ugyanennyire megközelítette a nemzetközi kupaindulást érő ötödik helyen álló Atalantát. Amennyiben igazak a hírek, miszerint március 3-áig lezárul a milánói gárda eladása, akkor Silvio Berlusconinak ez a mérkőzés volt az utolsó hazai bajnokija a Milan tulajdonosaként.

MILAN – FIORENTINA 2-1

Időpont: 2017.02.19. 20:45
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Valeri
Gólszerzők: Kucka (17.), Deulofeu (31.) ill. Kalinic (21.)
Sárga lapok: Vangioni, Gomez, Suso ill. Salcedo, Vecino

MILAN (4-3-3): Donnarumma; Abate, Paletta, Gomez, Vangioni; Kucka (Zapata 73.), Sosa (Poli 86.), Pasalic; Suso, Bacca, Deulofeu (Bertolacci 73.).

Cserék: Storari, Mati Fernandez, Calabria, Zucchetti, Locatelli, Honda, Ocampos, Lapadula, Cutrone.

FIORENTINA (3-4-2-1): Tatarusanu; Sanchez, Rodriguez, Astori; Chiesa (Badelj 71.), Vecino, Cristoforo (Tello 71.), Salcedo; Borja Valero, Ilicic (Saponara 81.); Kalinic.

Cserék: Sportiello, De Maio, Satalino, Tomovic, Milic, Olivera, Hagi, Babacar.