Diapolo Téli Kupa: megvédte címét a Neptun!

telikupa2017donto01

A Téli Kupa fináléjában a Neptun hat góllal volt jobb a RETR-O SC csapatánál, így Beszédes Csaba együttese megvédte címét.

A boldog győztes (Fotó: vizipolo.hu)

Immár a helyosztókat rendezték meg a Diapolo Téli Kupában vasárnap. Délutántól egészen estébe nyúlóan tartottak a mérkőzések a Laky Károly uszodában. Mint ismeretes, a verseny elsődleges célja, hogy felkészülést nyújtson az alacsonyabb osztályú együtteseknek a tavaszi rajt előtt.

A finálét a RETR-O-SC és a Neptun vívta egymással, előbbi együttes az A-csoportban négy győzelem mellett egyszer szenvedett vereséget, és mindössze jobb gólarányának köszönhetően volt a döntő egyik résztvevője, míg a Neptun veretlenül zárt a B-jelű hatost, négy sikere mellett, egyszer remizett.

2017telikupa01

(Fotó: vizipolo.hu)

A döntőben aztán bekezdett Beszédes Csaba együttese, Dorogi majd Ábel akciógóljaival már 2-0-ra vezetett, és a kétgólos előnyét az első negyedben megtartotta a kéksapkás csapat. A második nyolc percben a küzdés dominált, egészen a hajráig nem született gól, mikor Tóthra fújtak egy ötöst, a büntetőt pedig Szűcs nem hibázta el, 2-3. A nagyszünet előtt a legjobbkor, pár másodperccel a vége előtt jött a válasz, Baloghot játszották meg, aki középről üresen nem hibázott, 2-4. A fordulás után meglódultak a csapatok, négy gólt is láthatott a nagyérdemű, már 6-3-ra is vezetett a Neptun, mikor Nagy hozta vissza a fehérsapkások reményeit, 6-4. Az utolsó negyedben lezárta a meccset a Neptun, a hajrára már ötre hízott a csapat előnye, a vége pedig 10-4 lett, így Beszédes Csaba együttese címet védett. A torna bronzérmes az ASI lett, mely együttes a MAFC-ot verte.

A díjakat Kiss Gergely, háromszoros olimpiai bajnokunk, a BVLSZ elnökségi tagja adta át.

A Diapolo Téli Kupa döntőjében:

RETR-O-SC Közhasznú Egyesület – Neptun VSC 4-10  (1-3, 1-1, 2-2, 0-4)
Gólszerzők: Tóth 1, Nagy 1, Lázár 1, Szűcs 1 ill. Ábel 2, Balogh 2, Molnár 2, Garádi 1, Dorogi 1, Dobriza 1, Földesi 1

Pakai Bence, a RETR-O SC edzője a vizipolo.hu-nak: A nagypálya miatt indultunk a tornán, hiszen nálunk a bajnokságban kispályán játszunk, valamint azért, hogy a bajnokság szünetében is edzésben maradjunk. Nem is nagyon kalkuláltunk azzal, hogy eddig jutunk, de természetesen örülünk neki. Apróbb probléma volt, hogy a döntőre meghatározó játékosaink betegedtek le, úgyhogy a végére elfogytunk.

Beszédes Csaba, a Neptun edzője a vizipolo.hu-nak: Nagyon jó torna volt, nagyon jól szervezett, mely elősegíti, hogy az Ob I/b-s bajnokságban megfelelően tudjunk szerepelni. Örülök, hogy a csapat folyamatos jó teljesítményének köszönhetően meg tudtuk védeni címünket és a tavalyi évhez hasonlóan, idén is kupagyőztesként tudtuk befejezni a tornát. Köszönöm a csapatomnak a játékot, és a torna támogatójának, a Diapolo-nak, hogy megrendezésre került az esemény.

A torna gólkirálya: Garádi András (Neptun, 36 találattal)

A torna legjobb kapusa: Bajnógel Tamás (MAFC)

Bronzmérkőzés:

MAFC “111”-Angyalföldi SI DSE 8-12 (3-2, 2-4, 2-2, 1-4)
Gólszerzők: Haraszin 3, Békési 3, Helembai 1, Csányi 1 ill. Vincze M. 5, Szilágyi 4, Bártfay 2, Szilvasán 1