FTC szétlövésben győzött otthon a Csíkszereda ellen

Magyar bajnok FTC-Telekom szétlövésben diadalmaskodott a vendég SC Csíkszereda felett a jégkorong Erste Liga alapszakaszának pénteki játéknapján.

A Tüskecsarnokban álomrajtot vett a Szereda, előbb emberelőnybe került, amelyet gólra váltott, majd a 4. percben ismét beköszönt. A Szuperkupa-győztes FTC rendezte sorait, Adam Brady hamarjában szépített, aztán a szünet utáni 37. másodpercben Nagy Gergő egyenlített. Becze Tihamér bő egy perc múlva megint a székely csapatnak szerzett vezetést, erre Brady válaszolt. A folytatásban Becze ellenállhatatlanul játszott, a 48. és az 53. percben ismét betalált, így mesterhármasnál járt, Brady sem akart tőle lemaradni, ő is triplázott. A végjátékban kockáztatott a Ferencváros, lehozta kapusát, Arany Gergelyt, és ebből Kulmala Rasmus egyenlített 1:06 perccel a vége előtt. Jöhetett a hosszabbítás, amiben emberelőnybe kerültek a vendégek, időt kértek, de nem tudtak gólt lőni. Így a szétlövés döntött, ebben a kilencedik párban a zöld-fehérek voltak jobbak.

Eredmények:
DVTK Jegesmedvék-Gyergyói HK (romániai) 5-1 (0-0, 1-1, 4-0)
FTC-Telekom – SC Csíkszereda (romániai) 6-5 (1-2, 2-1, 2-2, 0-0), szétlövés után