Gálázott a Tigers, a Steelers-nek megvan az első sikere

A Nyíregyháza mercy rule-ig ment az Eagles ellen, a Sharks viszont nem tudta megnehezíteni a tavalyi ezüstérmes dolgát a FEZEN Hungarian Football League-ben (HFL).

A megfelezett harmadik forduló utolsó két meccsét rendezték az elmúlt hétvégéna HFL-ben. A Tigrisek először szerepeltek a Nyíregyháza Városi Stadionban, és valóban történelmi pillanatokat okoztak az 1300 kilátogató nézőnek.30171273_744060482649565_4985831061558077820_o

Már az első negyedtől kezdve domináltak a hazaiak, akik a Fehérvár Enthroners elleni idénynyitóhoz hasonlóan ismét Ivan Oleksiuk révén szerezték meg a vezetést. Ám az offense mellett egyértelműen a defense is dominált Suller Ádám és Max Nedzelszkij használta ki azt, hogy Wágner Olivér nem tudta összeszedni rendesen a magasan feladott labdát. Nedzelszkij pedig felszedte a labdát és egészen az end zone-ig futott vele. A második negyedben ébredeztek a Sasok, ahol az eltiltás miatt hiányzó Storcz András helyett A.J. Bensonnak kellett brillírozni. Az első pontokat viszont még is Varga Dávid szerezte meg, aki sok gondot okozott a Tigers védelmének. A Sasok pontszerzésétől viszont nem torpantak meg a vendéglátók. Sviatkó Gábor mezőnygóljával újabb pontokat szereztek a szabolcsiak, majd Greg Williams szerezte meg és hordta vissza Wágner egyik passzát az end zone-ig. A félidő a vége előtt másfél perccel nagy show-t rendezett mindkét együttes. A már addig is fontos elkapásokat bemutató Troy Rice egy 90 yardos elkapott TD-t hozott össze Brian Gessel szemfüles passzából. Egykori csapattársa, A.J. Benson pedig néhány másodperccel utána válaszolt, majd Lamarco Crawford berúgta az extrát ezzel véglegesítve a félidei 31-14-es eredményt.30806334_744060729316207_6578749844933038416_o

A folytatásban sem számíthatott sok jóra az Eagles, hiszen a Nyíregyháza erősen kezdett. Ivan Oleksiuk és Troy Rice újabb hatpontosaival a mercy rule-hoz közelített a különbség. A harmadik negyed végén viszont már a kevesebb játéklehetőséghez jutók kaptak játékperceket. A Tigriseknél Tóth Gábor remek teljesítménnyel rukkolt elő. Jól működött együtt elkapóival, különösen Erdélyi Áronnal. Ám a futó Benő Márknak is voltak szemkápráztató megmozdulásai. Végül Tóth Clifford Stokes-nak adott touchdownpasszt, amellyel érvénybe lépett a mercy rule. A Sasoknak volt válasza. Zsila Dániel egy TD-vel és egy kétpontossal kozmetikázott az eredményen. Azonban a végszó mégis a hazaiaké volt és a mindössze 18 éves Váradi Miklósé, aki élete első HFL meccsén, első futásával egy 60 yardos TD-t szerzett megkoronázva ezzel csapata teljesítményét. Sviatkó pedig értékesítette az egypontost, amellyel 59-22-re győztek a Tigrisek. Idén a szabolcsiak vitték a legtöbb pontot egy meccsen eddig.

Fotók: Szabó Celesztina

Nyíregyháza Tigers-TD Store Eagles 59-22 (14-0, 17-14, 14-0, 14-8)
Pontszerzők: Ivan Oleksiuk, Troy Rice 2-2 TD, Max Nedzelszkij, Greg Williams, Clifford Stokes, Váradi Miklós 1-1 TD, Sviatkó Gábor 1 FG és 8 XP, illetve Varga Dávid, A.J. Benson, Zsila Dániel 1-1 TD, Zsila Dániel 1 PAT, Lamarco Crawford 2 XP.

Thomas Smythe, a Nyíregyháza Tigers vezetőedzője:Sokkal jobban teljesítettünk, mint legutóbb, ami nagyon jó jövőképet mutat. Azért láttam néhány pontatlanságot, de ezek kijavítható hibák. Nagyon elégedett voltam mindenkivel, különösen a cserejátékosokkal, akik kezdőkként teljesítettek. Váradi Miklós mindössze harmadik a sorban a futóknál, először kapta meg a labdát és 60 yardot futott élete első HFL meccsén a touchdownért. Eddig sem hagyott ki egy edzést sem és ezek után most már biztosan nem fog.

Boda Gábor, a TD Store Eagles vezetőedzője: Nagyon sok sérültünk lett a második félidőre, és amikor már a harmadik negyedben éreztük, hogy elment ez a meccs, mi is behoztuk azokat, akik eddig kevesebb játéklehetőséghez jutottak. Egy hét múlva Dunaújváros, amit meg kell nyernünk. Érezzük azt, hogy az egy fogható mérkőzés és szükségünk is lesz a győzelemre.FEZEN_MAFSZ

A Miskolc Steelers első győzelméért nagy utat tett meg, hiszen az ország nyugati felére kellett mennie a Győr Sharks otthonába. A fáradtságos utazásnak meg is lett az eredménye, hiszen siker övezte útjukat.31531293_2078163625802546_8109790774821912576_o

A Cápáknál viszont gyökeres változás volt, mivel új irányítóval, John Ross Hudsonnal vágtak neki a találkozónak. Azonban az acélvárosiak már az első játékrészben kezükbe ragadták az irányítást Andre Whyte és Pawel Lesiv futásai hozták meg az előnyt a tavalyi ezüstérmeseknek. Jónás Máté pedig bevágta az extrákat. A Győr Sharks azonban az elején még nem hagyta meglógni a vendégeket, Schwarz Ferenc touchdownjával faragtak a hátrányon. Jött azonban a válasz a Miskolctól, a hosszú idő után visszatérő Szabó Krisztián elkapásával ismét két labdabirtoklásnyira nőtt az előny. Jónás pedig ismét pontos volt, 21-6-os vendégvezetéssel mehettek a csapatok az öltözőbe.31501630_2078162932469282_4628869924880646144_o

A harmadik negyedben a Steelers végül eldöntötte a találkozó végkimenetelét Whyte ismételten beért egyszer az end zone-ba, majd Vasyl Yordan megdobta második TD-passzát is az összecsapáson, ezúttal Pawel Lesivnek. Jónás pedig hibátlanul végezte az extrákat, így a Miskolc 35-6-os sikert aratott Győrött, és ezzel megszerezte első győzelmét az idei szezonban.

Fotók: Szigetköz Fotóműhely

Győr Sharks-Miskolc Steelers 6-35 (0-14, 6-7, 0-14, 0-0)
Pontszerzők: Schwarz Ferenc 1 TD, illetve Andre Whyte, Pawel Lesiv 2-2 TD, Szabó Krisztián 1 TD, Jónás Máté 5 XP.

Troy Baker, a Győr Sharks vezetőedzője: A Steelers egy remek csapat tele jó képességű játékosokkal és ezt meg is mutatták. Megérdemelten nyertek. A red zone-ban viszont javulnunk kell. Sokat voltunk ott az elmúlt két meccsen és mindössze kétszer tudtunk touchdownt szerezni. Andres Fernandez egyébként remek találkozót zárt 250 yardnál biztosan többet hozott a csapatnak és emellett még 10 szerelése is volt a defense-ben. Nagyon sokat adott a csapatnak a pályán a játékával eddig.

Eaton Demetrius Lamar, a Miskolc Steelers vezetőedzője: A játékunkat látva nagyon optimistán tekintek a további mérkőzéseink elé. Több nagy playünk is volt és folyamatosan vittük előre a labdát. Ez segített minket a győzelemhez. Ez egyben egy jó lökést adhat majd a srácoknak és remélhetőleg a következő szintre emel minket.

A Digisport a Tigers-Eagles meccset közvetítette, így innen került ki a Powerade MVP cím győztese, aki Troy Rice lett.powerade mvp