Gödöllői bravúr

A fiúk között három, míg a lányok között négy együttes már biztosította a helyét a junior röplabda-bajnokság hatos döntőjében. A középdöntő egyetlen meglepetését a Gödöllő okozta, amely az alapszakaszt követően újra elkapta idegenben a kecskemétieket.

UP-info Egy kivétellel lezárultak a középdöntők a junior röplabda-bajnokságban, eddig egyedül a lányok küzdelemsorozatában történt meglepetés. A csoportok első helyezettjei bejutottak a hatos döntőbe, a második helyezettek pedig négyes tornát vívnak még, és az első két helyezett ugyancsak a finálé szereplője lesz.

A férfibajnokságban csak három csoport küzdelmeit rendezték meg, mert ott csak tizenegy csapat nevezett. Az alapszakaszt megnyerő Dunaferrnek és a nyolcadik Kazincbarcikának így nincs más ellenfele. A két csapat a felnőtt rájátszásban is egymás ellen mérkőzik, s így a középdöntős juniormeccsüket azután játsszák majd le Dunaújvárosban.

A másik három csoportban az esélyes, rendező klub győzött. A Kecskemét, a Kaposvár és a Pénzügyőr már a döntőben van, míg a rájátszásba a MAFC, a Dág és a Szolnok került, igaz utóbbi megszenvedett a Sümeggel, csak az ötödik szettben sikerült kiharcolnia a győzelmet.

RöpiA lányok küzdelemsorozatában a Békéscsaba, a Vasas és az MTK érvényesítette a papírformát, Kecskeméten azonban meglepetés történt. Igaz, az alapszakasz táblázatának második helyén végzett Röpke SE nem mehetett biztosra a hetedik Gödöllő ellen, mert a Pest megyeiek az alapszakasz során is győzni tudtak Kecskeméten. Akkor Kiss Gréta hiányzott a Röpkéből, most a feladója, Kökény Nóra nélkül állt ki. A gödöllőiek ugyanakkor a felnőttcsapatban biztos kezdőjátékosnak számító Takács Dorotival erősítettek. Mindkét gárda három játszmában győzött a Jászberény ellen, így az egymás elleni mérkőzésük döntött az első helyről.

Az első játszmában többnyire a hazaiak vezettek, egészen 17-14-ig, amikor időt kért a gödöllőiek edzője, Horváth András. Azt követően sorozatban négy pontot szereztek a vendégek, majd 20-20 után elhúztak 23-21-re. Hiába kérték ki ezután mindkét idejüket a kecskemétiek, pontot már csak a gödöllőiek szereztek. A második játszma elején még volt megingása a vendégcsapatnak (1-4), de aztán hatos sorozat jött, s azt követően már nem engedték ki a kezükből a vezetést, a harmadik szettben pedig, végig magabiztos játékot produkálva, megszerezték a forduló egyetlen meglepetésgyőzelmét.

Annyira persze a kecskemétieknek sem kell bánkódniuk, hiszen az április 10-i rájátszásban az UTE, a Kaposvár és a Nyíregyháza ellen ők is kiharcolhatják a hatos döntőbe kerülést.