Gól már van, pont még nincs

Újabb nagyarányú vereséget szenvedett az U18-as leányválogatott a miskolci divízió I-es jégkorong-világbajnokságon. A németek 7-1-re nyertek, a magyarok első vb-gólját Váradi Orsolya szerezte.

Pusztai Viola „Nem csinálunk semmit másképpen, mint eddig, csak belőjük a helyzeteinket” – mondta Buzás Norbert, a leány U18-as jégkorong-válogatott szövetségi edzője az után, hogy a csapat 7-0-ra kikapott a japánoktól a miskolci divízió I-es világbajnokságon, s három meccs után még nem talált be a kapuba.

A magyar kapusoknak ezúttal is rengeteg dolguk akadt Forrás: MJSZ

A magyar kapusoknak ezúttal is rengeteg dolguk akadt  •  Forrás: MJSZ

A németek ellen sem lehetett sétagaloppra számítani, a soros ellenfélnek bár a feljutásra már nincs esélye, a kiesés veszélye sem fenyegeti. Sansz a gólszerzésre már az első harmad elején kínálkozott, hiszen öt a három ellen játszhattak a lányok, de Odnoga Lotti életerős lövéseinek dacára sem került pont a statisztikába a magyarok neve mellé. A németek aztán megmutatták, hogyan kell gólt lőni, de kicsit később Horváth Dominika mégsem volt képes lemásolni azt, csak a kapuvasat találta el. Bár a harmad kiegyenlített játékot hozott, az utolsó percekben kapott kétperces büntetés megbosszulta magát: a németek 2-0-s előnnyel mehettek a szünetre.

Ami a második harmadban történt, azt jobb elfelejteni, de muszáj beszélni róla. Az addig összeszedett játéknak már nyoma sem volt a magyar oldalon, ráadásul az orosz bírónő kis túlzással percenként küldte a kispadra a lányokat. Az emberelőnyös helyzeteket az ellenfél könyörtelenül gólra váltotta, és az utolsó húsz perc előtt már 6-0-ra vezetett.

Aztán megtört a jég. Persze nem szó szerint, hiszen Miskolcon jól értenek a pálya fagyasztásához. Emberelőnyben megszületett a vb első magyar gólja, Váradi Orsolya révén. Ez lelkileg kicsit helyrebillenthette a lányokat, mert a folytatásban több lehetőség is adódott előttük a gólszerzésre. Szárnyakat azonban nem adott az első célba találó pakk; a németek 7-1-re győztek.

Négy vereség után jól jöhet a pénteki szünnap. Szombaton ugyanis a magyar válogatott az ugyancsak pont nélkül álló Dániával együttesével mérkőzik. A tét: amelyik csapat nyer, az jövőre is a divízió I-ben lép majd jégre.

LEÁNY U18-AS DIVÍZIÓ I-ES VILÁGBAJNOKSÁG, MISKOLC

Negyedik játéknap: Magyarország−Japán 1-7 (0-2, 0-4, 1-1), Norvégia−Dánia 6-1, Japán−Szlovákia 4-1