Gólképtelenség

Harmadik mérkőzésén is kikapott a leány U18-as jégkorong-válogatott a miskolci divízió I-es világbajnokságon. A japánok 7-0-ra nyertek, a magyar csapat továbbra sem szerzett gólt a vb-n.

Pusztai Viola Gokartozással töltötte a kedd délelőttöt a leány U18-as jégkorong-válogatott a miskolci divízió I-es világbajnokság szünnapján. Délután azonban ismét a munkáé volt a főszerep, hiszen a lányok előtt komoly feladat állt: az A csoportból tavaly kieső, a vb-n két győzelemmel álló Japán ellen léptek jégre szerda este.

Sima vereség Japántól Forrás: MJSZ

Sima vereség Japántól  •  Forrás: MJSZ

Ahogy azt a papírforma ígérte, a mérkőzésen az ázsiaiak akarata érvényesült, így már a harmadik percben megszerezték a vezetést. Az első harmadban leginkább Horváth Vanessának köszönhette a csapat, hogy csupán kétgólos hátrányt szedett össze, miközben Pintér Hanna akár megszerezhette volna a magyarok első vb-gólját. De végül kihagyta a helyzetet.

A második harmadot röviden így lehetne összefoglalni: Buzás Norbert együttesén 4-0 után a kapuscsere sem segített, hiszen az újabb húsz perc után már 6-0 állt az eredményjelzőn a japánok javára. A lányok csupán háromszor lőttek kapura, így az utolsó játékrész előtt négy próbálkozásból nulla találattal álltak.

Az Észak-Amerikában edződő Odnoga Lotti cselei és lövése gólt érdemelt volna, de a jégkorong nem pontozásos sportág, a pakk meg nem ment át a gólvonalon. A japánok egyébként akkor már 7-0-ra vezettek, s a hajrában sem az borzolta a kedélyeket, hogy a magyar csapat szépít-e, hanem Galántai Maja sérülése. Az egyik japán eltalálta a botjával, és az eset után hosszasan feküdt a jégen, de végül a saját lábán korcsolyázott le a kispadhoz.

A mérkőzés állása az utolsó percekben már nem változott, így Japán 7-0-ra nyert. A magyar csapat csütörtökön Németországgal csap össze.