Győzelem és döntetlen

Miközben az U18-as válogatott Calgaryban vesz részt rangos nemzetközi tornán, további magyar utánpótlás-válogatottak is tesztmérkőzéseket vívnak külföldön.

STJ Poprádon vendégszerepel az U15-ös magyar válogatott, összesen öt mérkőzést vív. Az első találkozót már le is játszotta, amelyen legyőzte a lengyel U15-ös csapatot.

Remek kezdés Poprádon

A tornán három kapus, Gratzl Gellért (DVTK), Monostori Tamás (UTE), Pesti József (Ocskay Akadémia), hét hátvéd, Bulcsu Levente, Nemes Domonkos (UTE), Dobmayer Dominik (Ocskay Akadémia), Horváth Pál, Jakabfy Sámuel (Győr), Mayer Martin, Tornyai Mátyás (MAC), valamint tizennégy csatár, Banga Nándor (UTE), Barna Dávid (Dab), Fekete Alex, Kóger Balázs, Lánczos Patrik, Németh Kristóf, Szekeres Tamás, Varga Balázs (Ocskay Akadémia), Galajda Zsombor (DVTK), Hódi Krisztián (PHC), Keresztes Levente, Molnár Bálint, Schlekmann Márk, Szalmás Bence (MAC) vesz részt Ondrejcik Rastislav szövetségi edző irányításával. A lengyelek ellen Schlekmann Márk ütötte az első gólt Szekeres Tamás és Hódi Krisztián átadásából, a győztes találat Galajda Zsombor érdeme. Ahogy arról honlapunkat Gebora Zita csapatvezető tájékoztatta, a meccs tempóján némiképp érződött a karácsonyi szünet, ennek ellenére a magyar együttes irányította a meccset. Becsúszott ugyanakkor néhány fölösleges szabálytalanság, ezért a szakmai stáb fegyelmezettebb játékot és a nagyobb, kapu előtti koncentráltságot kért a játékosoktól. A lengyelek a találkozó vége előtt levitték a kapusukat, és hat az öt ellen támadtak, de nem tudtak egyenlíteni.

Kedden két meccset vív a csapat: délelőtt a Poprád, délután a Vítkovice U16-os gárdája lesz az ellenfél. A torna zárásaként szerdán a szlovák U15-ös válogatott következik.

Kemény csatával hangolt a richmondi tornára az U16-os gárda

Az U16-os válogatott szintén a tengerentúlon szerepel, mégpedig Richmondban. A hagyományos Richmond-kupa előkészületeként Mayer Péter szövetségi edző együttese az Alaska Wolves gárdájával vívott felkészülési meccset, amely 2-2-es döntetlennel zárult. Az ellenfél együttesét három 18 éves hokis is erősítette, ennek is szerepe volt abban, hogy a végső kapura lövési arány 31:24 lett az alaszkaiak javára. A vezetést a 18. percben a Wolves szerezte meg, majd tíz perccel később már kétgólos volt a különbség. Onnan álltak fel a magyar serdülők: az 51. perceben a csapatkapitány Kozma Ferenc szépített Filep Zsombor és Béres Boldizsár átadásából, majd pontosan egy perccel később Lövei Dávid egyenlített. A szakmai stáb harmadonként cserélt kapust, sorrendben Horváth Dominik, Halász Béni és Fekete Bence védett.

Kétgólos hátrányt sikerült ledolgozni

„Az előzetesen vártnál rövidebb idő alatt sikerült alkalmazkodnunk az erőhokit játszó ellenfél harcmodorához. Az európainál kisebb méretű pálya abszolút nem zavart, az idén nem ez az első tornánk hasonló körülmények közt. A lövésszámunk a szükségesnél jóval alacsonyabb volt. Ezen javítani kell, ugyanakkor a keménységgel, a karakánsággal és helyenként a támadójátékunkkal elégedettek lehetünk. Utóbbi leginkább a harmadik harmadban állt össze, annak köszönhető, hogy a játékrészt 2-0-ra megnyertük. Érdekes volt látni, milyen kemény, mégsem tisztátalan eszközökkel próbált érvényesülni az ellenfél, ami új kihívás volt a mi fiainknak. Kiváló edzőmeccset vívtunk, ezekért a hasznos tapasztalatokért érkeztünk” – értékelt Mayer Péter szövetségi edző.

Az U16-os válogatott magyar idő szerint szerdán 5 órakor a Prince George Cougars ellen kezd a Richmond-kupában.

A magyar U16-os keret a richmondi tornára
Kapusok: Fekete Bence (2001, Vasas), Halász Béni (2001, MAC), Horváth Dominik (2001, Fehérvár)
Védők: Bogesic Vedran (2001, MAC), Farkas Botond (2001, Vasas), Gáspár Levente (2001, UTE), Horváth András (2001, Pesterzsébet), Jarács Roland (2001, MAC), Kedves Péter (2001, MAC), Simon Soma (2001, DVTK)
Csatárok: Béres Boldizsár (2001, UTE), Filep Zsombor (2001, Debrecen), Kaposi József (2001, UTE), Kozma Ferenc (2001, Debrecen), Lövei Dávid (2001, DVTK), Mesterházy Bálint (2001, Okanagan, osztrák), Rétfalvi Kristóf (2001, Fehérvár), Rózsahegyi András (2001, UTE), Sárdi Máté (2001, Dukla Trencin, szlovák), Somogyi Nátán (2001, Fehérvár), Szabó Zalán (2001, Fehérvár), Szűcs Ádám (2001, Fehérvár)