Győzelemmel mutatkozott be női válogatottunk az olimpián

Rio de Janeiro, 2016. augusztus 9.
MTI Fotó: Illyés Tibor

Az első meccset sikerrel vették a lányok az olimpián. Jó játékkal, szép gólokkal rukkolt elő a csapat a harmadik negyedben pedig állva hagyta Kínát.

Rio de Janeiro, 2016. augusztus 9. Keszthelyi Rita (b) és a kínai Szung Tung-lun a riói nyári olimpia nõi vízilabdatornáján a B csoport elsõ fordulójában játszott Magyarország - Kína mérkõzésen a Rio de Janeiró-i Maria Lenk Uszodában 2016. augusztus 9-én. MTI Fotó: Illyés Tibor

Az első gólra perceket kellett várni, – azonban addig is voltak akciók – mikor Takács egy fórból megszerezte a vezetést. A kínaiak rögtön egyenlítettek, Ma Huanhuan révén, 1-1. A továbbiakban sem engedték egymást a felek, hiszen 2-2 állt az eredményjelzőn az elsó negyed után. A második nyolc percben is rendre a magyar csapat szerzett vezetést, bár volt olyan periódus, mikor Bujka duplája kellett ahhoz, hogy megfordítsuk a találkozót. Keszthelyi révén úgy tűnt 6-5-ös előnnyel mehetünk pihenni, amikor az utolsó másodpercben egy fórból ismét Ma Huanhuan volt eredményes, így 6-6 állt az eredményjelzőn az első félidőt követően.

A harmadik nyolc percben állva hagytuk Kínát. 7-7 után Czigány Dóra két egymásutáni találatával már két gól volt a magyar előnyt. Sőt, ezek után sem állt le az egriek játékosa, hiszen a hajrában is duplázni tudott, így már négy góllal vezettünk 12-8-ra. Az utolsó percben még Niu Guannun fejezett be egy fórt, ezzel pedig három góllal vezetünk. Ezt a negyedet pedig 6-3-ra nyertük. Az utolsó nyolc percben már csak tartanunk kellett az előnyt, ami sikerült is. Bár Kína közelebb tudott jönni 12-10-re, de Takács góljánál már lehetett tudni, hogy ez a meccs megvan. A vége pedig 13-11 lett.

Vége  mérkőzésnek, 13-11-re győztünk

– időt kérnek a kínaiak, de nincs gól

– Ma Huanhuan szépít, 11-13 (1:23 van még vissza)

– Keszthelyi lövése jön le a kapufáról

– Tóth rázza le magáról az embert, az üres kapuba pedig belövi a kimozduló kapus mellett, 1-2