Gyozelemmel zárult felkészülés

2012. július 6. Magyarország – Olaszország 52-60  (11-10, 22-18,10-18, 9-14) Pontszerzoink: Horváth 14, Dubei 10, Dobos 9, Tóth 8, Abaházy 3, Aho 2,  Farkas 2, Weber 2, Weninger 2 2012. július 7. Magyarország – Olaszország 64:58 (13-20, 10-15, 23-18, 18-5) Pontszerzoink: Dobos 19, Dubei 11, Horváth 10, Tóth 7, Weninger 6, Farkas 5, Weber 4, Aho 2 Kovács Andrea: "A kivétel nélkül 1996-os születésu játékosokkal felálló olasz válogatott volt a legerosebb ellenfelünk a felkészülési mérkozéseink során. Mindkét mérkozésen végig kiegyenlített volt a küzdelem. Az elso játéknapon ugyan vereséget kellett elkönyvelnünk, de nincs ok a szomorkodásra. Szimpatikus ellenfelünk jobbnak bizonyult a lepattanók és a szabad labdák megszerzésében, a második félidoben pedig Cecilia Zandalasini védhetetlen kosarakat szerzett. A második játéknapon dicséret illeti a csapatot azért, amit a második félidoben védekezésben tett a gyozelemért. Ez a küzdoszellem lendületet adott a csapatnak és támadásaink is eredményesebbé váltak."