Győztes magyarok

Az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia és MAC Budapest is győzelemmel kezdte az U16-os European Rookie Cup nemzetközi tornát. A MAC U18-as csapata hosszabbításban harcolta ki a Salzburg ellen az EBJL-döntőjébe jutást.

Pusztai Viola Három nap, három meccs, három győzelem. Az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia U16-os csapata fáradhatatlannak tűnik. A héten csupán kedden nem léptek jégre a fiúk, hétfőn, szerdán és csütörtökön a magyar bajnoki döntőben küzdöttek a Csíkszeredával. Miután átvették a bajnoki címért járó kupát, máris buszra szálltak, hogy Krajnba utazzanak a European Rookie Cup lengyelországi tornájára.

A budapesti European Rookie Cup torna résztvevő csapatainak kapitányai

Nos, a nyerő széria továbbra is tart. Bár az várható volt, hogy a Szarajevó csapata nem okoz gondot Faragó Gyula együttesének, tavaly ugyanis a fehérváriak Kaposváron 51-0-ra győzték le a bosnyákokat. Ezúttal nem született hasonló eredmény, bár a 18-0 sem megszokott. A torna másik mérkőzésén a házigazda Krajn 4-2-re győzte le az Innsbruckot.

A MAC Budapestnek nem kellett messze mennie, hogy megmérkőzzön ellenfeleivel, csupán a Kisstadionból a Tüskevárig. A házigazdák az első meccsen a Salzburggal játszottak, s bár az osztrákok szereztek vezetést, végül 5-1-es verességgel hagyták el a jeget. A Medveščak Zagreb és Ljubljana összecsapása sokkal szorosabb meccset hozott: utóbbi 6-5-re nyert.

EUROPEAN ROOKIE CUP, U16-OS NEMZETKÖZI TORNA, BUDAPEST
Pénteki eredmények: MAC Budapest–Salzbug 5-1, Ljubljana– Medveščak Zagreb 6-5
Március 19. (szombat): MAC Budapest‒Ljublana, Tüskecsarnok, 16.10, Salzburg‒ Medveščak Zagreb, Tüskecsarnok, 19.10
Március 20. (vasárnap): Ljubljana‒Salzburg, Tüskecsarnok, 10.10, MAC Budapest‒ Medveščak Zagreb 13.10
EUROPEAN ROOKIE CUP, U16-OS NEMZETKÖZI TORNA, KRAJN (LENGYELORSZÁG)
Pénteki eredmények: Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia‒Szarajevó 18-0, Krajn‒Innsbruck 4-2
Március 19. (szombat): Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia‒Krajn 15.30, Innsbruck‒Szarajevó 19.00
Március 20. (vasárnap): Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia‒Innsbruck 10.00, Krajn‒Szarajevó 13.30

A MAC-osok joggal mosolyoghattak a nap végén, hiszen nemcsak U16-os, de U18-as csapatuk is győzelmet ünnepelhetett. Ráadásul rendkívül fontosat, hiszen a Salzburg elleni EBJL-találkozón az osztrák ifjúsági liga döntőjébe jutás volt a tét. Az első harmad után nem úgy tűnt, hogy az alapszakasz győztes budapestieknek ez sikerülhet, hiszen az osztrákok 3-1-re vezettek.

A második harmadban azonban a MAC három gólt is lőtt, de miután egyet kapott, döntetlennel vágtak a felek az utolsó játékrésznek. Nem született találat, így a párharc második meccséhez hasonlóan ismét jött a hosszabbítás. Annak a második percében zörrent meg a háló, méghozzá Sebestyén Dávid lövése után, így a MAC 5-4-re nyert, és 2-1-es összesítéssel döntőbe jutott. Így már biztos, hogy az EBJL-t magyar csapat nyeri, hiszen a Fehérvár a Jesenice legyőzésével már korábban biztosította helyét a fináléban.