Januári teljesítményének köszönhetően átvették az MTK Budapest rövidpályás gyorskorcsolyázói szerdán a MOB székházában a Magyar Olimpiai Bizottság, a Decathlon és az Utanpotlassport.hu által alapított A hónap műhelye díjat és az azzal járó félmillió forintos Decathlon sportszervásárlási utalványt. A közönségdíj és az azzal járó százezer forintos utalvány a Ceglédi VSE birkózóié lett.
Az MTK Budapest rövidpályás gyorskorcsolya-szakosztálya 2015-ben kezdte meg a működését, amikor több versenyző és edző is a kék-fehérekhez igazolt, A hónap műhelye-díjat korábban szintén elnyerő Sportországtól. Versenyzőjük Liu Shaolin Sándor és testvére, Shaoang, aki idén januárban is kiemelkedően teljesített. Az utánpótlásból Vella Márton, Varga Regina Eszter és Szarvasi Péter vett részt az ünnepségen.
Bruckner Gábor, az Utanpotlassport.hu főszerkesztője kifejtette, a januári versenyt esztendők óta a rövidpályás gyorskorcsolyázók nyerik, korábban a Sportország SC nyerte a címet, ma már az MTK szakosztálya. Emlékeztetett: ez a 49. díjátadó…
A MOB részéről dr. Bartha Csaba méltatta a díjazottakat és a sportág sikerességét. Azt mondta, az MTK és a sportolók sikere mellett a szövetség munkáját is ki kell emelni, hiszen példaéáártákű munkát végeznek. „A MOB 2013-ban jelölte a sportágat a kiemelt sportágfejlesztésben részesülők közé, a pénz jó helyre került!” – hangsúlyozta. A főtitkár arról is beszélt, hogy a rövidpályás gyorskorcsolyázóknak jó esélye van arra, hogy a pjongcsangi téli olimpiára megszerezzék a maximális tíz kvótát, és onnan egy nagyon szép eredménnyel, akár éremmel térjenek majd haza.
Pósfai Gábor, a Decathlon Magyarország ügyvezetője a közelgő 50. átadóval kapcsolatban azt mondta, „sok pénzt jelent, de ez örömteli dolog, és miért ne lehetne századik díjátadó is”, majd hozzátette, hogy vannak ismétlődő nyertesek, ilyen műhely az MTK Budapest is. A cégvezető azt mondta, az üzletekben – főleg a hideg időnek köszönhetően – érezhető az, hogy az emeberek szeretnek korcsolyázni, és ehhez a példaképek is szükségesek.
Telegdi Attila szakfelügyelő azt mondta, minden elismerés pozitív energiával tölti fel a versenyzőket. Beszámolt arról, hogy a szövetség szisztematikusan építi az utánpótlást. „Kétezerben elkezdődött egy csapatépítés, az olimpia eredményessége teheti fel a pontot az i-re” – fogalmazott. Hozzátette: büszkék az MTK-ra, hiszen a sportág magyar sikereihez jelentősen hozzájárulnak.
Szegő Tibor az MTK kommunikációs vezetője azt hangsúlyozta, hogy a klubban a rövidpályás gyorskorcsoláyzók az egyik legeredményesebb szakosztály, így kiemelt figyelmet kapnak, az egyesületi vezetés minden támogatást megad a további sikerek érdekében.
Tarcali Attila edző azt mondta, mindíg izgatottan, örömmel jön a MOB-ba, „ezt nem lehet megszokni” – fogalmazott. Elmondta, hogy most 57 sportolójuk van, hárman speciális, figyatékkal élő versenyzők. A szakamber kifejtette, hogy néhány évvel ezelőtt nagy lehetőséget jelentett számukra az MTK-hoz való csatlakozás.
A közönségszavazást a Ceglédi VSE birkózói nyerték, jutalmuk az internetes verseny győztesének járó 100 ezer forintos Decathlon sportszervásárlási utalvány lett. Pap Attila elmondta, a műhely az 1935-ös alapítású ceglédi klub egyik alapító szakosztálya. A szakosztályvezető elmondta, 1950-ben a klub versenyzője, Gál József szerzte a magyar birkózás első világbajnoki címét, de birkózóik azóta is számos vb- és Eb-éremmel, egyetemi-főiskolai világbajnoki győzelemmel gazdagították a sportágat; egyik kiemelkedő sportolójuk ma Lőrincz Tamás, londoni ezüstérmes, illetve testvére, Viktor, riói ötödik helyezett birkózó. Pap Attila arról is beszélt, hogy 100-110 igazolt sportolójuk van és mintegy félszáz kezdőnek adják át a sportág rejtelmeit. A műhely a hazai rangsorban a korosztályok összesítésében évek óta dobogós helyen zár; az utánpótlás csapatbajnokságban legutóbb például győztek.
A részletes eredményeket itt találja meg.
A februári teljesítmények alapján március 5-ig lehet leadni ezen a felületen a jelölést az egyéni sportágakat képviselő szakosztályokra.
(MOB, fotó: MOB/Szalmás Péter)