Háborognak az angolok: megtagadta a kapitány a szivárványos karszalag felvételét Szoboszlaiék ellen

Áll a bál Angliában, az ok pedig mi más is lehetne, mint a Premier League csapatkapitányaira erőltetett szivárványos karszalag. A sportemberek közül korábban többen is kifejezték nemtetszésüket, mondván, a politikai szimbólumoknak nincs helyük a sportpályán, de egészen eddig felhúzták a karjukra. A múlt héten rendezett Sheffield United–Liverpool találkozón azonban a hazaiak bosnyák belső védője, Anel Ahmedhodzic megtagadta a tarka szalagot, és a hagyományos, fehéret viselte. Miután az ír védő, John Egan sérült és az angol védő, Chris Basham is sérült, Oliver Norwood pedig a kispadon kezdett, új csapatkapitány vezette csatába a sereghajtót Szoboszlai Dominikék ellen. A mérkőzés második találatát, a liverpooli sikert bebiztosító gólt egyébként a magyar középpályás jegyezte – számolt be a Mandiner.

Az újságírók természetesen a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón a Sheffield United menedzserét, Chris Wildert is megkérdezték az esetről, de a szakember tagadta, hogy tudott volna a dologról. A sajtó természetesen nekiesett a 24 éves védőnek, a kommentelők pedig rögtön ellepték a futballista Instagram-oldalát. Volt, aki egyetértett a döntéssel, mások kemény kritikával illették a bosnyák válogatott játékost, aki hét év után az első csapatkapitány, aki megtagadta a szivárványos karszalag viselését. Ahmedhodzic végül egy svéd lap kérdésére röviden reagált – amikor nekiszegezték, miért nem vette fel az ominózus karszalagot, csak ennyit írt: „Na, találd ki!”

A Sheffield United a komoly médiavisszhangra való tekintettel kiadott egy közleményt, amelyben úgy fogalmaznak: ők úgy értelmezték a liga kérését, minden csapat eldöntheti, hogyan támogatja a kampányt. A szögletzászló mindenesetre szivárványos volt a találkozón – írták.

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Premier League 2016 óta minden év decemberének elején kampányban kéri a klubokat, hogy csapatkapitányaik viseljenek szivárványos karszalagot. Hát, napjainkban ilyen a szólás- és döntésszabadság az Egyesült Királyságban – tették hozzá.

Írta a Magyar Hírlap