Hibátlan győztesek

Tökéletes teljesítménnyel nyerte meg az U18-as jégkorong-válogatott az asiagói divízió I/B csoportos világbajnokságot. A magyar csapat utolsó meccsén végletekig kiélezett csatában, 5-4-re múlta felül Szlovéniát.

Pusztai Viola Felszabadultság – ez érződött a magyar együttesen, amikor utolsó mérkőzésén jégre lépett az asiagói U18-as divízió I/B csoportos világbajnokságon. Szinte nem is csúsztak, hanem szárnyaltak a jégen, így a szlovénok még fel sem eszméltek, hogy elkezdődött a meccs, ismét mehettek közepet kezdeni Szita Donát második percben szerzett gólja után.

Glen Williamson szövetségi kapitány a mérkőzés előtt elmondta, nem tart attól, hogy a játékosok a vb-cím birtokában nem pörögnének fel kellőképpen a mérkőzésre, hiszen mindannyian hibátlan mérleggel akarják zárni a tornát. Ennek nyomatékot adva az első harmad közepén már 2-0-ra vezettek, miután a bal szélen elkorcsolyázó Szitát a védők képtelenek voltak megállítani.

Összeölelkezve, a himnuszt hallgatva, a magyar zászlót nézve

Már-már rózsaszínben pompázott az asiagói jégcsarnok, amikor a szlovénok magukra találtak, és először a szimpla, majd a dupla emberelőnyüket kihasználva egyenlítettek.

A második harmadban tehát minden kezdődött minden elölről…

Egészen pontosan úgy, ahogyan az első: a magyarok kapujukhoz szorították a szlovénokat, aminek gyorsan gól lett az eredménye, Molnár Dávid juttatta a pakkot a hálóba. A játék ezután kiegyenlített vált, ami részben a magyar oldalon történt kiállításoknak volt köszönhető. Ismét kettős emberhátrányt kellett volna kivédekezni, ám ezúttal sem sikerült, így az utolsó harmad előtt 3-3 állt az eredményjelzőn.

Az utolsó játékrész elején elmaradt a gyors gól, de a közepén annál fontosabbat lőtt Kiss Patrik, aki ezzel harmadszorra is a magyarokat juttatta előnyhöz. Öt perccel a vége előtt aztán a szlovénok újabb emberelőnyt használtak ki, csak most éppen a magyarokét…

Szétlövésben dől el a győzelem? Ismerve a magyar csapat mentális erejét, ez a kérdés még az utolsó percben is alaptalan volt. Különösen azért, mert Kiss Patrik 23 másodperccel a vége előtt biztosított mindenkit arról, hogy minél előbb az önfeledt ünneplés váltja fel a kemény csatát a jégen. A szlovénoknak az utolsó pillanatban még akad helyzetük, de amikor megszólalt a dudaszó, a magyarok dobálták magasba a kesztyűket, botokat, sisakokat és ugráltak egymás nyakába: 5-4-re nyertek.

A közös fotók, a szurkoló szülőkkel, testvérekkel, barátokkal az Érik a szőlő eléneklése s a jégen csúszás után az öltözőben folytatódott az ünneplés. Mindenki szót kapott, elmondta, mit jelent neki a világbajnoki diadal, az együtt töltött idő, a himnusz hallgatása összeölelkezve, a magyar zászlót nézve.

„Megtanultatok győzni. Ezt a jövőben a jégen és az életben is kamatoztatjátok” – mondta a srácoknak Glen Williamson edző, aki végignézve a nagybetűs csapatán kicsit el is érzékenyült…

U18-AS DIVÍZIÓ I/B CSOPORTOS VILÁGBAJNOKSÁG, ASIAGO (OLASZORSZÁG)
Hétfői eredmények: Magyarország‒Koreai Köztársaság 6-2, Ukrajna‒Szlovénia 3-1, Japán‒Olaszország 3-2
Keddi eredmények: Magyarország‒Ukrajna 6-2, Japán–Koreai Köztársaság 1-0, Szlovénia–Olaszország 4-2
Csütörtöki eredmények: Japán–Szlovénia 4-1, Ukrajna–Koreai Köztársaság 6-3, Magyarország‒Olaszország 7-1
Pénteki eredmények: Magyarország‒Japán 4-2, Szlovénia–Koreai Köztársaság 9-3, Ukrajna‒Olaszország 4-2
Vasárnapi eredmények: Magyarország‒Szlovénia 5-4, Japán–Ukrajna 3-2, később: Olaszország‒Koreai Köztársaság