Hollandia is kipipálva

Rendkívül kiélezett mérkőzésen győzte le az U20-as jégkorong-válogatott Hollandiát a litvániai divízió II/A csoportos világbajnokságon. A magyar csapat a második harmad végén vezetett először, végül 7-5-re nyerte meg a meccset.

Pusztai Viola „Az önbizalmunknak mindenképpen jót tett a nagy különbségű győzelem – mondta Kiss Dávid, az U20-as jégkorong-válogatott edzője azután, hogy a csapat az elektrenai divízió II/A-s világbajnokság nyitónapján 8-2-re legyőzte Dél-Koreát. – Bár az első tíz percben uraltuk a játékot, mégis görcsösen játszottunk, mintha túlságosan izgultunk volna. A második gól után megnyugodtunk, és fokozatosan az ellenfelünk fölé nőttünk, a dél-koreaiak egyébként végig jól és szervezetten játszottak. A kiállítások zöme egyéni fegyelmezetlenségből adódott, ezek számát csökkenteni kell a következő mérkőzéseken, és az emberelőnyös játékunknak is javulnia kell.”

A második meccsen a hollandok ellen korcsolyáztak jégre a magyarok, és ha helyi idő szerint délután egykor még nem sikerült volna teljesen felébredniük, a második percben jött hidegzuhany segített: Hollandia vezetést szerzett. Keresztury Erik majdnem a fejét vesztette, no, nem a bekapott gól miatt, hanem az ellenfél kapuja előtt kialakult bunyóban. De aztán a felek gyorsan megnyugodtak, nem lett kiállítás az esetből.

Terbócs István lett a meccs legjobbja

A magyarok továbbra sem tudtak a hollandok fölé kerekedni. Bár többet támadtak, lövéshez alig jutottak. Ráadásul a rivális remekül kontrázott, újra talált, és a 12. percben már 2-0-ra vezetett. Ez már hasonlított a tavaly oly népszerű „jeges vödör”-kihívásra… A helyzeten Erdély Csanád javított, aki kapásból küldte a pakkot a kapuba. A harmad végét ugyan megnyomta a csapat, de egyenlítenie nem sikerült.

A második játékrész kihagyott magyar helyzetekkel indult, ami megbosszulta magát. A hollandok addig erőszakoskodtak, mígnem beütötték a korongot Kiss Bence kapujába, és már 3-1-re vezettek. Nem sokáig, mert a csapat benjáminja, Szita Donát tetszetős lövése a hálóban landolt, majd alig egy perc múltán a MOL Liga legjobb juniorja, Terbócs István egalizált.

A hollandok erőhokija ellen egyébként nem volt egyszerű játszani, de a magyar fiúkat is kemény fából faragták, ráadásul az ígéretnek megfelelően a kiállítások számát sikerült nullán tartani a harmad közepéig. Az ellenfelet ellenben nem sikerült távol tartani a kaputól, amelyet a harmadik gól óta Arany Gergely védett, de hárítani ő sem tudta az újabb próbálkozást.

Ismét futott az eredmény után a csapat, és másfél perc után utol is érte Terbócs második találatával. Öt perccel később lehetőség nyílt a vezetésre is, de a hollandok emberelőnyben hősiesen védekeztek, hiába lőttek a magyar fiúk rendületlenül. Két és fél perccel a harmad vége előtt tört meg a jég: Galló góljával először vezetett a meccsen a magyar válogatott. De csak ötvenkilenc másodpercig, mert a hollandok egyenlítettek.

5-5 állt az eredményjelzőn az utolsó harmad előtt, de csupán ötvenkét másodpercig, akkor ugyanis Bödök Bence a kapuba juttatta a pakkot. Egy perc múlva Garát lőtt, a kipattantó Erdély értékesítette, és már kettővel vezetett Rich Chernomaz együttese. Kellett is a megnyugtatónak mondható előny, mert a rivális űzött vadként támadt a magyar kapura, de Terbócs, majd Keresztury kiállítása alatt sem sikerült bevennie azt.

Az eredmény már nem változott, azaz 7-5-re nyert a magyar csapat. A meccs végi tömegbunyóban nem hirdettek győztest, ellenben tőlünk a két gólt szerző Terbócs István vehette át a legjobbnak járó díjat.

FÉRFI U20-AS DIVÍZIÓ II/A CSOPORTOS VILÁGBAJNOKSÁG, ELEKTRENAI (LITVÁNIA)
Magyarország− Hollandia 7-5 (1-2, 4-3, 2-0)