Hőségben az aranyért

image

A súlyos bukásából lábadozó Horváth Zsanett nyerte meg a juniorok között az elit Triatlon Tour harmadik, bajai állomását.

A hétvégén rendezték meg az elit Triatlon Tour bajai állomását, ahol Horváth Zsanett a Felix Promotion sportmenedzser-irodával együttműködő ifjú reménység is rajthoz állt. Két héttel korábban elszenvedett sérülésének nyomai még látszanak, de már egyre kevésbé gátolják, hála a Bioptron lámpa jótékony hatásának.

Az úszás 35 fokos hőségben kezdődött, és Zsanett jó szokásának megfelelően a leggyorsabb volt, majd sebes depózás után megkezdődött az 5 körös, kanyargós vonalvezetésű pályán a kerékpározás, amit a Fő tér macskaköves borítása is nehezített. Zsanett a vezető négyes bolyban sokat vezetett, remekül teljesítette a távot, és bár a záró számban, a futásban meglátszott az első két számban végzett kemény munka, illetve a kihagyás, panaszra nem lehet oka. A juniorok között nyert, többek között az előző héten Bécsben rendezett Európa-kupa győztesét maga mögé utasítva.

Másnap a szombati futam legjobb 16 versenyzője ismét rajthoz állhatott egy rendhagyó, kieséses, 3 fordulós szupersprint futamon.  Az eredeti sprint futam távját (750 méter úszás, 20 km kerékpározás, 5 km futás) harmadolták el, ezt kellett kieséses (mindig feleződött a mezőny) rendszerben teljesíteni. Itt ugyan a harmadik fordulóba (legjobb 4 közé) nem jutott be, mivel a másodikban 5. lett, de a juniorok közül megint a legjobb lett, holott az előző esti gyomorrontása miatt jelentős rosszulléttel küzdött.

„Nagy melegben vágtunk neki a távnak, ami a kellemes hőmérsékletű vízben még nem okozott problémát.  Aztán a bringán már az első kilométeren érezhető volt a hőség, ami a futásnál csak tovább fokozódott. A győzelmemnek nagyon örültem, de a futásomon még nagyon sokat kell javítani. A vasárnap délben induló szupersprint nagyon fárasztó volt, a futamok között csak hét percünk maradt, hogy kifújjuk magunkat, rendbe tegyük a depóban a felszerelésünket és leérjünk a stégre, a rajthelyre. Hétfőtől újraindultak az edzések, mivel egy hetet még Baján maradok edzőtáborozni a Héraklész-válogatottal” – mesélte Horváth Zsanett.