Húsz izgalmas döntővel ért véget az ifjúsági országos bajnokság

Húsz döntőre került sor az ifjúsági országos bajnokság negyedik versenynapján, amelyen összesen 67 összecsapásra került sor. Debrecen volt az ifjúsági országos bajnokság házigazdája 2020 után ismét, és a város méltó módon rendezte meg a nemzeti eseményt.

Az ifjúsági országos bajnokság egyben válogató volt a korosztályos világbajnokságra, amelyet La Nucia, az Alicante régió kisvárosa rendez meg november 13-a és 27-e között. Spanyolország korábban még sohasem rendezett világbajnokságot, első alkalommal szerepelhetnek a világ legjobbjai a mediterrán országban.

A hölgyek között a legjobban várt döntőre az 57kg-osok között került sor, amelyet ezúttal Nagy Evelin nyert meg a 2019-ben junior Eb-bronzérmes Kovács Laura ellenében. Nagy csatára lehetett számítani a 75kg-osok között is, amelyet az idén sokat előrelépő kőbányai Turbucz Klaudia nyert meg a kanizsai Kovács Petra ellen.

A soproni Gyevát Gyula Ökölvívó Klubot képviselő Varga Franciska a Szilézia Kupa ezüstérmét követően szép sikert aratott a 63kg-osok döntőjében, a kőbányai Gurubi Dóra ellen technikás bokszot mutatott be. Ifjúsági Eb-bronzérmesünk, Kovács Nikolett egy nagyon rövid összecsapáson első alkalommal nyert magyar bajnoki címet ebben a korcsoportban.

A hét női döntőt követően tizenhárom ifjúsági férfi finálé zajlott Debrecenben, és több magas színvonalú mérkőzésnek örülhettünk. Junior Eb-bronzérmesünk, a szegedi Gémes Levente a sérülés után visszatérő kőszegi Buza Rómeó ellen a nap egyik legjobb összecsapását vívta a fiúk között. A 17 esztendős Gémesnek minden tudására szükség volt, hogy a junior bajnoki címet követően az ifjúságiak között is a csúcsra érjen.

Az újpesti Simon Márkó másfél hónappal ezelőtt legyőzte a korábban ukrán színekben versenyző győri Homa Sándort, és ezt a magyar bajnoki döntőben is megismételte, így nagy lépést tett az ifjúsági világbajnokságon való részvételért.

Az ifjúsági fiúk legjobbjai, így az ISF Gymnasiadén aranyérmes páros, a kőszegi Buza Rafael és a nyíregyházi Petrimán Milán, az idén ifi nemzetközi tornákat nyerő debreceni Zsigó Csaba, valamint junior Európa-bajnokunk, a tatabányai Oláh Levente is bajnoki aranyéremmel távozott Debrecenből.

„A Horváth ikrek sokat fejlődtek az elmúlt egy évben, tisztán nyerték az 50kg-os, és az 52kg-os döntőt. Horváth Laura a legtechnikásabb ökölvívó különdíjat is megkapta. Az 54kg-os Hajdú Annamária a Vasas versenyzőjével, Holló Mirával vívta a nap legjobb mérkőzését.

A várt nagy csatát hozta Nagy Evelin és Kovács Laura döntője az 57kg-osok között, amelyet megosztott pontozással az előbbi nyert meg. A 60kg-os Újvári Viktória magabiztosan győzte le a korábbi válogatott Deák Fannit. Varga Franciska magabiztosan szerezte meg a 63kg-os aranyérmet, és teljesítményével kiérdemelte a legjobb női ökölvívó különdíjat is.

A 66kg-osok között Gyermán Kira idő előtt fejezte be az összecsapást, eggyel feljebb, Kovács Nikolett is fél perc alatt döntötte el a bajnoki cím sorsát. Turbucz Klaudia az új súlycsoportjában gyűjtötte be az aranyérmet. A kevés induló miatt Pap Kata, Komjáthi Nóra, és Szira Zsófia mérkőzés nélkül lett bajnok” foglalta össze az utolsó nap női eseményeit Seres Attila.

„A férfi döntőkben alapvetően érvényesült a papírforma, a húzóemberek megnyerték a mérkőzéseiket. Zsigó Csabának, és Bernáth Imrének sem mentek végig a mérkőzései, magabiztosan nyerték meg a döntőiket. Legjobbjaink közül Oláh Levente, és Buza Rafael ismét magyar bajnoki címeket szereztek.Gémes Levente és Buza Rómeó mérkőzése a nap egyik legjobb összecsapását hozta, nagyon tetszett ez a döntő. Petrimán Milán és Bari István fináléja is egy remek színvonalú összecsapást hozott, előbbi győzött ezen a mérkőzésen. Taktikus, jó meccset vívott Simon Márkó és Homa Sándor is a 75kg-osok között. Kicsit sok volt a fogás, de nagy iramú mérkőzést vívtak, amelyen Márkó kezét emelték a magasba,” mondta Ács József a férfi döntőket követően.