Idegenben jobban megy – Győzött és a 13. helyen zárt az UVSE

201605UVSE01

Pécsen győzött az UVSE, ezzel pedig a 13. helyen zárta Németh Zsolt együttese a férfi Ob I-ben.

Másodszor győzött vendégént az UVSE a Pécs ellen, ezzel megszerezte a 13. helyet (Fotó: vizipolo.hu/archív)

Három mérkőzésen dőlt el a 13. hely sorsa a férfi Ob I-ben. Az első találkozón a lilák győztek Pécsett öt góllal, majd a hétvégén jó játékkal rukkolt elő a mecsekaljai gárda, így 1-1-re alakította az állást.

A mai találkozón az első negyedben 5-2-re elhúztak a vendégek, bár Rakonjac és Macsi révén még 2-0-ra vezetett a hazai gárda, ezek után egy 5-0-ás hat percet produkált Németh Zsolt együttese. A második nyolc percben már négy is volt közte, sőt, Tóth Zoltán révén – aki a mérkőzésen öt találatig jutott – már 8-3 volt az eredmény a vendégeknek. A hajrá a mecsekaljai csapatnak sikerült jobban, így 5-9 állt az eredményjelzőn a nagyszünetben.

A fordulás után  De Blasio találatával már kettőre olvadta a Pécs hátránya, de a hajrában Tiba góljával ismét háromra nőtt a különbség. A záróakkordban ismét vissza-visszajött a hazai gárda lőtávolon belülre, többször is két gól volt közte, végül 13-11-re győzött az UVSE, ezzel megszerezve a 13. helyet.

Férfi Ob I., 13. helyért: (harmadik mérkőzés)

PVSK Mecsek Füszért – UVSE Hunguest Hotels 11-13 (2-5, 3-4, 2-1, 4-3)
Gólszerzők: Rakonjac 2, Lajkó 2, Macsi 2, Raffai 1, Csaba 1, Opacak 1, Kriszán 1, De Blasio 1 ill. Tóth 5, Korbács 1, Tiba 1, Márkus 1, Keresztúri 1, Kovács Cs. 1, Dávid 1, Korányi 1, Szatmári 1

(az egyik fél két nyert mérkőzéséig tartó párharc végeredémnye: 2-1 az UVSE-nek)