Idegölő OSC meccs, a Szolnok hozta a kötelezőt

Szolnok, 2017. február 8.
MTI Fotó: Mészáros János

Az OSC és a Brescia nem bírt egymással, a Szolnok Nizzában söpörte be a győzelmet.

Szolnok, 2017. február 8. A szolnoki Andrija Prlainovic (fehérben) és Rémi Saudadier, a Spandau játékosa a férfi vízilabda Bajnokok Ligája A csoportjának 5. fordulójában játszott Szolnoki Dózsa-Közgép - Spandau találkozón a tiszaligeti Vízilabda Arénában Szolnokon 2017. február 8-án. MTI Fotó: Mészáros János

(MTI Fotó: Mészáros János)

Fontos meccs előtt állt az OSC, hiszen ha nyer Bresciában beéri az olasz együttest, de ha pontot csíp el, úgy is versenyben marad a Final Six-ért vívott küzdelemben. A mérkőzésen, bár vezetést szerzett az olasz együttes Presciutti révén, de Nagy majd Seman válaszolt rá, így 2-1-re vezetett az OSC az első negyed után. A második negyedben a küzdés dominált, nem zörrentek a hálók. A harmadik nyolc percben Zalánki majd Bátori révén már háromgólos volt a magyar előny, de jött rá egy olasz válasz, 2-4. A záróakkordban Rizzo révén egyre jött fel az olasz együttes, 3-4, majd Muslim egy megúszást értékesített, 4-4. A negyed derekán Zalánki villant, de a hajrá kezdetére Muslim ismét egalizált, 5-5. Az utolsó percben Presciutti vezetéshez juttatta az olaszokat, amire öt másodperccel a vége előtt Zalánki reagált. A fiatal balkezes pazar gólt lőtt, amivel beállított a 6-6-os végeredményt. A döntetlennel maradt a három egység a két csapat között a tabellán.

A Szolnok Nizzában küzdött meg. A Tisza-parti együttesnek szüksége volt a három pontra, hiszen ezzel zárkózott volna az Olympiakoszra. Nos, a magyar együttes az első negyedet leszámítva dominált. 3-3 után két 3-0-ás etapot produkált, ekkor Younger volt elemében, így a záróakkord előtt, 9-3-ra vezetett. Az utolsó nyolc percet elveszített a magyar csapat, de így is 12-5-re győzött. Sikerével a Szolnok 19 egységgel holtversenyben az első az OLympiakosszal a csoportjában.

A következő fordulót március 22-én rendezik meg a BL-ben.

Bajnokok Ligája, 7. fordulójának összes eredményei:

Olympiakosz-Spandau 04 10-8 (4-2, 3-1, 2-2, 1-3)
Gólszerzők: Funtulisz 4, Janovics 2, Delakasz 2, Kolomvosz 1, Espanol 1 ill. Mateo Csuk 2, Marzouki 2, Saudadier 1, Preuss 1, Dedovics 1, Stamm 1

Brescia – A-Híd OSC Újbuda 6-6 (1-2, 0-0, 1-2, 4-2)
Gólszerzők: Muslim 2, N. Presciutti, Paskovics, Rizzo, C. Presciutti, ill. Zalánki 3, Nagy Á., Seman, Bátori

Nizza – Szolnoki Dózsa Közgép 5-12 (3-3, 0-3, 0-3, 2-3)
Gólszerzők: Monneret 2, HAnsen 2, Izdinsky 1 ill. Prainovics 4, Younger 3, Fülöp 2, Jansik 1, Vámos 1, Gocics 1