Irány Zágráb!

A MAC Budapest és az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia is veretlenül jutott az U16-os jégkorong European Rookie Cup zágrábi négyes döntőjébe. A Debrecen hétfőn lép jégre Rittenben.

Pusztai Viola Az U16-os bajnokság elődöntője után ismét összecsaphat egymással az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia és a MAC Budapest. A két csapat ugyanis egyaránt biztosította helyét a European Rookie Cup zágrábi négyes döntőjében.

A MAC és a Zagreb között nemcsak gólpárbaj zajlott a Tüskecsarnok jegén

A MAC Budapest a Tüskecsarnokban zajlott négycsapatos torna utolsó napján a Medveščak Zagrebbel csapott össze. Szó szerint, hiszen a mérkőzés statisztikai lapja elképesztően hosszú kiállítási listát tartalmaz. A harmadik harmadig sem engedték kihülni a felek a büntetőpadot, de ami az utolsó húsz percben történt, az ritkán fordul elő még a bunyókat oly gyakran prezentáló jégkorong-mérkőzéseken is. Összesen tizenkét végleges kiállítást kellett feljegyezniük a bíróknak, hatot a MAC, hatot a Zagreb oldalán…

A találkozón azonban nemcsak pofonok csattantak el, hanem pacsik is. A MAC oldalán az első harmad után kétszer lehetett ünnepelni a gólszerzőt, míg a másodikban egyszer volt ok rá. Mindeközben a zágrábiak is betaláltak, így szorosnak mondható, 3-1-es állással fordultak a csapatok az utolsó harmadra.

Arról, mi történt pontosan az utolsó húsz percben, a MAC kapusát, Sági Mátét kérdeztük:
– A meccs jól indult, de 2-0 után nem azt játszottuk, amit tudunk.  A szünet után ez változott, bár nem látszott az eredményen. A harmadik harmad elején gyorsan szereztünk két gólt, és ezek után fajultak el a dolgok a jégen. A Medveščak nem tudta feldolgozni a négygólos hátrányt, ezért elég durva hokit kezdett el játszani, amibe sajnos beleálltunk, és az verekedéseket eredményezett.

A sorozatos kiállítások közepette a hajrában a MAC még négyszer betalált, így 9-1-re nyerte a mérkőzést. Ezzel hibátlan mérleggel nyerte meg a csoportot, és jutott be az áprilisi zágrábi négyes döntőbe.

EUROPEAN ROOKIE CUP, U16-OS NEMZETKÖZI TORNA, BUDAPEST
Pénteki eredmények: MAC Budapest–Salzbug 5-1, Ljubljana– Medveščak Zagreb 6-5
Szombati eredmények: MAC Budapest‒Ljubljana 4-0, Salzburg‒ Medveščak Zagreb 4-2
Vasárnapi eredmények: Ljubljana‒Salzburg 2-1, MAC Budapest‒Medveščak Zagreb 9-1
A torna végeredménye: 1. MAC Budapest 9 pont, 2. Ljubljana 6, 3. Salzburg 3, 4. Medveščak Zagreb 0

Az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia U16-os csapata a kiállítások helyett a gólokat gyűjtögette szorgalmasan Kranjban az Innsbruck ellen. Hogy honnan volt erejük a fiúknak a héten a hatodik meccsükre is, arra csak ők tudják a választ. Minden esetre a győzelmük, és azzal együtt a csoportelsőségük egy percig sem forgott veszélyben, hiszen az osztrákok akkor szerezték meg az első találatukat, amikor már 13-0-s hátrányban voltak.

A mérkőzés 13-1-es fehérvári diadalt hozott, a fiúk a hazabuszozás után végre kipihenhetik magukat a heti hokimaraton után.

EUROPEAN ROOKIE CUP, U16-OS NEMZETKÖZI TORNA, KRANJ (SZLOVÉNIA)
Pénteki eredmények: Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia‒Szarajevó 18-0, Kranj‒Innsbruck 4-2
Szombati eredmények: Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia‒Kranj 9-4 Innsbruck‒Szarajevó 9-1
Vasárnapi eredmények: Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia‒Innsbruck 13-1, Kranj‒Szarajevó 6-2
A torna végeredménye: 1. Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia 9 pont, 2. Kranj 6, 3. Innsbruck 3, 4. Szarajevó 0

Míg a MAC és a Fehérvár már sikeresen túl van a selejtezőn, a Debrecen hétfőn kezdi meg az olaszországi Rittenben. A házigazda csapata mellett az osztrák Villachot és a szlovén Jesenicét kell felülmúlni a négyes döntőbe jutásért.

Az UTE egyelőre még koncentrálhat a MAC elleni bajnoki bronzmérkőzésre  ̶(utóbbi 2-0-ra vezet a három nyert meccsig tartó párharcban), hiszen csak a húsvét utáni hétvégén utazik Linzbe, hogy összemérje tudását a házigazdával, a német Münchennel és az olasz Alleghevel.

EUROPEAN ROOKIE CUP, U16-OS NEMZETKÖZI TORNA, RITTEN (OLASZORSZÁG)
Március 22. (hétfő): Jesenice–Debrecen 14.00, Ritten–Villach 17.00
Március 23. (kedd): Debrecen–Ritten 10.10, Villach–Jesenice 13.40
Március 24. (szerda): Villach–Debrecen 10.10, Ritten–Jesenice 13.40