Ismét csúcson a Fradi – Euro Kupa-győztes a zöld-fehér együttes (képgaléria)

FradiEuroKupa49

Az Euro Kupa döntőjének második meccsén döntetlent ért el a Ferencváros a Nagyvárad ellen, de így is megmaradt az első meccsen elért hatgólos előnye, így megnyerte a másodikszámú európai kupát.

Az örömittas Fradi (Fotó: Kertész Gábor)

Hatgólos előnnyel kezdhette meg a Ferencváros az Euro Kupa döntőjének visszavágóját. A zöld-fehér együttes 12-6-ra nyert Nagyváradon az első meccsen. A megnyugtató előny azonban nem szabadott, hogy elkényelmesítse a játékosokat és a stábot. A vezetőedző, Varga Zsolt a napokban arról beszélt, hogy a kiegyensúlyozott és a fegyelmezett játék Euro Kupa serleget érhet.

Írni sem kell, megtelt a Fradi uszodája. A közönség a játékosok bemutatása után a Himnuszt is elénekelte.

Az első gólt és a másodikat is Madaras lőtte. Mindkettőt fórból. A balkezes klasszis gyönyörűen tette el Pijetlovics mellett illetve fölött a labdát, 2-0. A zöld-fehér együttesnél a védekezés is jól működött, a Nagyvárad nem jutott lövésig. A negyed végeztével már 3-0-ra hízott a hazai csapat előnye, hiszen Avramovics is betalált. A második nyolc percben közelebb ért a nagyváradi gárda. Radjen, majd Georgescu lőhetett tisztán, 3-2. A közte egy megmaradt a negyed végig is, 4-3 volt a forduláskor.

FradiEuroKupa38

Egy ismerős is feltűnt a lelátón, a Fradi legendás kapusa, Ambrus Miklós is a sorok között ült, Tokió (1964) olimpiai bajnoka láthatóan nagy izgalommal nézte a meccset. A harmadik nyolc percben előbb elhúzott a Fradi –  6-3-ra is ment – aztán visszajött a meccsbe a Nagyvárad, elsősorban könnyű gólokkal, 6-5. Az utolsó negyedben már a közönség 5 perccel a vége előtt skandálta a kupagyőztest rigmust. Diaconu a hajrában 6-6-ra módosított az állást, és a végén még egy-egy gólt láthatott a nagyérdemű.

A Ferencváros tizenkilenc év után nyert ismét nemzetközi kupát, akkor a KEK-et nyerte meg, egy évre rá pedig az Újpesttel szemben maradt alól az Euro Kupa elődjében, a LEN Kupában.

Euro Kupa döntő, visszavágó:

FTC-PQS Waterpolo – Digi Nagyvárad 7-7 (3-0, 1-3, 2-2, 1-2) (összesítésben 19-13)

FTC: Vogel S – Avramovics 3, Sz. Mitrovics, Varga Dániel, Szirányi, Madaras 4, Jansik Sz. Csere: Gárdonyi (kapus), Tóth M., Katonás, Marko Csuk, Nyéki, Vogel Simon. Edző: Varga Zsolt

Nagyvárad: G. Pijetlovics – Negrean 3, Pavlovic, A. Cretu, Chioveanu, Diaconu 1, R. Georgescu 1. Csere: Radjen 1, Aszanovics 1, Gheorghe, Remes, Szabo I. Edző: Kádár Kálmán

Gól – emberelőnyből: 7/2, ill. 1/0
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1

Varga Zsolt, a csapat vezetőedzője a vizipolo.hu-nak: Talán az volt a legnehezebb, hogy bármennyire is mondták az elmúlt napokban az emberek, hogy már megvan, nehéz volt válaszolni erre a kérdésre, hiszen, akkor még nem nyertünk semmit. Nehéz volt, hogy ne nyomasszon ez minket, ugyanakkor megmaradjon egy egészséges feszültség, ami ehhez a meccshez kellett, hogy egy jó mérkőzést játszunk. Ebben a pillanatban még megkönnyebbülést érzek, hogy sikerült itthon megnyernünk ezt a sorozatot, ami nagyon fontos a klub számára. Egy ötéves építkezés volt ez, egy nagyon fontos visszaigazolás, hogy jó úton járunk. Nagyon hullámzó volt a teljesítményünk az elmúlt időszakban. Úgy érzem, a legnehezebb pillanatokban is sikerült megkapaszkodnunk és haladni tovább.