Ismét csúcson a Fradi – Euro Kupa-győztes a zöld-fehér együttes

fradi2016otthon

Az Euro Kupa döntőjének második meccsén döntetlent ért el a Ferencváros a Nagyvárad ellen, de így is megmaradt az első meccsen elért hatgólos előnye, így megnyerte a másodikszámú európai kupát.

Hatgólos előnnyel kezdhette meg a Ferencváros az Euro Kupa döntőjének visszavágóját. A zöld-fehér együttes 12-6-ra nyert Nagyváradon az első meccsen. A megnyugtató előny azonban nem szabadott, hogy elkényelmesítse a játékosokat és a stábot. A vezetőedző, Varga Zsolt a napokban arról beszélt, hogy a kiegyensúlyozott és a fegyelmezett játék Euro Kupa serleget érhet.

Írni sem kell, megtelt a Fradi uszodája. A közönség a játékosok bemutatása után a Himnuszt is elénekelt.

Az első gólt és a másodikat is Madaras lőtte. Mindkettőt fórból. A balkezes klasszis gyönyörűen tette el Pijetlovics mellett illetve fölött a labdát, 2-0. A zöld-fehér együttesnél a védekezés is jól működött, a Nagyvárad nem jutott lövésig. A negyed végeztével már 3-0-ra hízott a hazai csapat előnye, hiszen Avramovics is betalált. A második nyolc percben közelebb ért a nagyváradi gárda, Radjen, majd Georgescu lőhetett tisztán, 3-2. A közte egy megmaradt a negyed végig is, 4-3 volt a forduláskor.

A Fradi legendás kapusa, Ambrus Miklós is feltűnt a lelátón, Tokió (1964) olimpiai bajnoka láthatóan nagy izgalommal nézte a meccset. A harmadik nyolc percben előbb elhúzott a Fradi,-  6-3-ra is ment – aztán visszajött a meccsbe a Nagyvárad, elsősorban könnyű gólokkal, 6-5. Az utolsó negyedben már a közönség 5 perccel a vége előtt skandálta a kupagyőztest rigmust. Diaconu a hajrában 6-6-ra módosított az állást, a végén még egy-egy gólt láthatott a nagyérdemű.

A Ferencváros tizenkilenc év után nyert ismét nemzetközi kupát, akkor a KEK-et nyerte meg, egy évre rá pedig az Újpesttel szemben maradt alól az Euro Kupa elődjében, a LEN Kupában.

Euro Kupa döntő, visszavágó:

FTC-PQS Waterpolo – Digi Nagyvárad 7-7 (3-0, 1-3, 2-2, 1-2)
Gólszerzők: Madaras 4, Avramovics 3 ill. Negrean 3, Georgescu 1, Radjen 1, Diaconu 1, Pavlovics 1