Jó játék, rossz befejezés

Nem sikerült legyőznie a fiú U15-ös vízilabda-válogatottnak a szerbeket a belgrádi Darko Csukics-emléktornán, így szombaton az ötödik helyért játszik az ausztrálokkal.

Pusztai Viola „Az eredményjelzőn szereplő eredmény nyomokban sem emlékeztet arra, ami a vízben történt. De a sport már csak ilyen” – közölte a fiú U15-ös vízilabda-válogatott edzője, Benczur Márton a szerbek elleni mérkőzés után. A csapat a Belgrádban zajló Darko Csukics-emléktorna ötödik napján az eddig hibátlan házigazdákkal vívott – ahogy korábban Bóbis Botond fogalmazott – élet-halál harcot a döntőt érő csoportelsőségért.

Az ötödik helyért játszik az U15-ös válogatott

A szerbek a tornán rendkívül magabiztos győzelmeket arattak, még azokat az olaszokat is 14-6-ra múlták felül, akiktől a magyar válogatott háromgólos vereséget szenvedett. A legyőzésükkel azonban még elérhető lett volna az első hely.

Az első negyed után 1-1-re állt a találkozó, s az ellenfél a szünetben is csak két góllal vezetett. A harmadik harmad rendkívül kiélezett csatát hozott, amelyet a szerbek 3-2-re nyertek meg, így az utolsó játékrész előtt 7-4-re vezettek. A háromgólos különbség még behozható lett volna, de következő nyolc percben a srácok egyszer sem találtak a kapuba, míg a szerbek háromszor is, így 10-4-re diadalmaskodtak. A magyarok góljait – egyaránt kettőt Bóbis Botond és Konarik Ákos – szerezte.

– Végig az történt a medencében, amit mi akartunk, de a befejezéseink egyszerűen nem sikerültek – értékelt Benczur. – Örülök, hogy jó teljesítménnyel zártuk a csoportküzdelmeket, szombaton megszerezzük az ausztrálok ellenében az ötödik helyet. Köszönjük a fantasztikus szurkolótáborunknak a biztatást.

A döntőben pikáns párharcra van kilátás, hiszen a másik csoportban a horvátok végeztek az élen, akik az utolsó körben 48-0-ra nyertek Szaúd-Arábia ellen. A bronzmeccset az olaszok és a montenegróiak játsszák, míg a magyarok 12 órakor szállnak medencébe az ausztrálok ellen.

U15-ÖS DARKO CSUKICS-EMLÉKTORNA, BELGRÁD
Hétfői eredmények. A csoport: Magyarország–Románia 13-9, Olaszország–Magyarország 12-9, Olaszország–Németország 11-4, Grúzia–Bulgária 11-8, Németország–Bulgária 13-1, Szerbia–Románia 16-3. B csoport: Ausztrália–Szlovákia 9-8, Montenegró–Szaúd-Arábia 35-0, Horvátország–Málta 19-7,
Keddi eredmények. A csoport: Magyarország–Bulgária 20-3, Szerbia–Olaszország 14-6, Németország–Grúzia 20-5. B csoport: Horvátország–Montenegró 11-11, Szlovákia–Szaúd-Arábia 26-4, Ausztrália–Málta 13-6
Szerdai eredmények. A csoport: Magyarország–Grúzia 17-5, Olaszország–Románia 15-2, Szerbia–Bulgária 20-1. B csoport: Ausztrália–Szaúd-Arábia 24-2, Montenegró–Málta 17-3, Horvátország–Szlovákia 17-6
Csütörtöki eredmények: A csoport: Magyarország–Németország 15-8, Románia–Bulgária 11-6, Szerbia–Grúzia 21-1, Málta–Szaúd-Arábia 18-6 B csoport: Horvátország–Ausztrália 18-6, Montenegró–Szlovákia 17-9, Olaszország–Bulgária 21-1, Románia–Grúzia 13-5, Szerbia–Németország 16-5
Pénteki eredmények: A csoport: Magyarország–Szerbia 4-10, Németország–Románia 9-8, Olaszország–Grúzia 18-3 B csoport: Horvátország–Szaúd-Arábia 48-0, Montenegró–Ausztrália 16-4, Szlovákia–Málta 12-6
Augusztus 6. (szombat): Az 5. helyért: Magyarország–Ausztrália 12.00