Jó játékkal a Szolnok itthon is győzött a Brescia ellen

Szolnok, 2017. március 22.
MTI Fotó: Mészáros János

A Szolnok okosan és taktikusan játszva begyűjtötte a három pontot a BL 8. körében.

Szolnok, 2017. március 22. Ugo Crousillat, a Dózsa (b) és Presciutti Christian, az olasz csapat játékosa a férfi vízilabda Bajnokok Ligája 8. fordulójában játszott Szolnoki Dózsa-Közgép - Brescia mérkõzésen a tiszaligeti Vízilabda Arénában Szolnokon 2017. március 22-én. MTI Fotó: Mészáros János

(MTI Fotó: Mészáros János)

Crousillat nyitotta a gólok sorát, melyre két olasz válasz jött, hiszen Rizzo majd Nora tudott rá válaszolni. Gocics azonban a legjobbkor egyenlített, így 2-2 állt az eredményjelzőn a negyed végén. A második nyolc percben csak a hajrában tudott elhúzni a Szolnok, de akkor kettőt is vágott. Kis majd Prlainovics fórból volt eredményes, 5-3.

A fordulás után előbb Paskovics hozta közelebb az olaszokat, de a hajrá előtt Vámos zúdított egyet, 6-4. A záróakkordban még kettőt közétett a magyar együttes, Prlainovics majd Fülöp révén 8-4-re győzötta magyar csapat.

A Bajnokok Ligája, 8. játéknapjának nyitányán: (március 22., szerda):

Szolnoki Dózsa Közgép – AN Brescia 8-4 (2-2, 3-1, 1-1, 2-0)
Gólszerzők.: Prlajnovics 3, Gocics 1, Crousillat 1, Vámos 1, Kis 1, Fülöp 1, ill. Muslim 1, Nora 1, Paskovics 1, Rizzo 1