Jól sikerült a Fradinak a főpróba – Szegeden győzött a zöld-fehér együttes

ftceurokupa01

Az Euro Kupa döntője előtt Szegeden volt jelenése a Fradinak. Varga Zsolt együttese egy szoros meccsen húzta be a találkozót, így győzelemmel hangolt a sorsdöntő meccs előtt.

Varga Dani gólokkal tért vissza sérüléséből (Fotó: Fradi.hu/archív)

Az első negyedben rendere futott a Szeged az eredmény után. Sánta góljával majd Manhercz Krisztián duplájával azonban tartották magukat a hazaiak, 3-3. A második negyed fordítottan alakult, szinte végig a Szeged diktálta a tempót. Az utolsó perc azonban a Fradié volt, előbb Tóth Marci egy előnyt, majd Pohl Zoltán egy megúszásból 6-5-re alakította az állást.

A harmadik negyedben is egy góllal jobb volt a Fradi. Jansik Szilárd is betalált, így kétgólos volt a zöld-fehérek előnye, 8-6. A záróakkordban már hárommal is ment a Fradi, de Kiss Csaba révén zárkózott a Tisza-parti együttes, 7-9-re. Feljebb azonban nem sikerült jönnie a hazaiaknak, így elvitte a Fradi Szegedről a három pontot.

A Fradi szerdán Nagyváradon már az Euro Kupa döntő első meccsét játssza majd.

Férfi Ob I., (középszakasz) 5. fordulójában:

ContiTech Szeged Diapolo-FTC PQS Waterpolo 7-9 (3-3, 2-3, 1-2, 1-1)
Gólszerzők: Manhercz K. 4, Kiss 2, Sánta 1 ill. Varga D. 2, Szirányi 2, Tóth 1, Madaras 1, pohl 1, Jansik Sz. 1

Varga Péter, a Szeged edzője: Az elején voltak védekezésbeli hibáink, de sikerült utólérni a Fradit. Tanulnunk kell ebből a meccsből. Sokkal jobban jászottak a fiúk, mint az elmúlt meccsen. Ez alapot kell, hogy adjon az előttük álló meccsekhez.

Varga Zsolt, a Fradi edzője: Az elején, ha belőjjük a helyzetinek nem lett volna ilyen szoros. Úgy érzem, hogy jól szolgálta a szerdai Euro Kupa meccset ez a mai.

Az alsóház eredményei és programja:

KSI SE-Racionet Honvéd 7-14 (1-2, 4-7, 0-3, 2-2)
Gólszerzők: Bóbis B. 2, Berki 1, Baj 1, Kósa 1, Kardos A. 1, Zerinváry 1 ill. Szivós 5, Kiss G. 2, Simon R. 2, Simon A. 1, Kalanovics 1, Gyárfás 1, Irmes P. 1 Fazekas 1

EBP Tatabánya-PVSK Mecsek-Füszért 7-9 (2-3, 1-3, 1-2, 3-1)
Gólszerzők: Francsics 3, Máthé 2, Regős 1, Szabó 1 ill. Csacsovszky A. 2, Csacsovszky E 2, Kolozsi 2, Gogov 2, Macsi 1

18:00 Metalcom-Szentes-Kaposvári VK

19:30 UVSE-DVSE