A párizsi paralimpia előtt bő egy évvel Franciaország ad otthont pénteken a parataekwondo Európa-bajnokságnak, ami kiemelt fontosságú lesz D Kiss Zoltán számára.

D Kiss Zoltán

A Párizstól délre található Montargis városa ad otthont az egynapos kontinenstornának június 30-án. A G2-es besorolású torna fontos állomása a paralimpiai kvalifikációnak. D Kiss Zoltán a K44-es kategóriában a +80 kg-os súlycsoportban indul. Jelenleg a 18. helyen áll a paralimpiai rangsorban.

A mérkőzések 1×5 percesek, mindkét edző ez alatt egyszer kérhet időt, ami harminc másodpercig tart. Döntetlen esetén egyperces plusz menetben döntenek a győztes kilétéről. A verseny 9.30-kor kezdődik, a negyeddöntőket 12.30-ig bonyolítják. Az elődöntőket és a döntőket 14 órától rendezik.

Az eredményeket IDE kattintva lehet majd követni.