Jövőre is első osztályú a Sopron!

A helyét az első osztályban megőrizni vágyó Sopron fogadta a már biztos kieső Vácot. A hazai csapat ennek megfelelően motiváltabban is játszott és otthon tartotta a három pontot.

Labdarúgó Borsodi Liga, 29. forduló:

Sopron – Vác 3-1 (2-1)
Sopron, 2000 néző
Vezette: Mészáros (Takács, Márton)
Sopron: Takács – Rus, Ibric, Radu, Dragomir – Sira (Fabio, 57.), Horváth A. (Dancs, 85.), Sifter, Munteanu – Magasföldi (Demjén, 75.), Feczesin
Vác: Köteles – Makrai, Kovács P., Thomas (Balogh, 46.), Dudás (Bozori, 59.) – Csopaki, Lázár (Szabó V., 69.), Vén, Rusvay – Palásthy, Kulcsár
Gól: Horváth A. (3.), Magasföldi (33.), Fabio (66.), illetve Palásthy (36.)
Sárga lap: Munteanu (82.)

3. perc: Nem kellet sokat várni a hazai gólra. Radu fejesét ugyan még kiütötte a labdát Köteles kapus, de éppen Horváth András elé, aki a kapu bal oldalába lőtt. (1-0)

33. perc: Horváth ugratta ki Magasföldit, aki futtából 6 méterről a léc alá vágta a labdát. (2-0)

36. perc: Nem kellett sokáig várni a váciak válaszára. Jobbról érkező labdára Palásthy érkezett és a kapu jobb sarkába fejelt. (2-1)

51. perc: Sifter került helyzetbe Feczesin passza nyomán, de nem tudott élni a lehetőséggel, mert lövése pont a kapus kezébe landolt.

66. perc: Jól cserélt a hazai mester. A csereként beállt Fabionak 9 percre volt a gólszerzéshez. Horváth András ugratta ki a dél-amerikai légióst, akinek 5 méterről nem okozott gondot a kapuba találni. (3-1)

91. perc: Záróakkordként Fabio rúgott zúgó kapufát.

Az első játékrészt nagyon jól kezdte a hazai csapat, magabiztosan játszottak, és bő fél óra elteltével már kétgólos előnyt mutatott az eredményjelző tábla. A Vác szinte a semmiből tudott szépíteni, ami meg is fogta a Sopront, de a vendégeknek nem volt esélyük az egyenlítésre.

A folytatásban sem pörgött fel a vendégcsapat, míg a hazaiak végig fölényben játszottak, veszélyes akciókat vezettek, sőt előnyüket is növelni tudták, így biztosították be a három pont megszerzését. A meccs képe alapján a Sopron győzelme teljes mértékben megérdemelt volt, akár nagyobb különbségű is lehetett volna.