Hat gól Pakson

Paks_fc.jpgA Paks és a Vasas először találkozott élvonalbeli mérkőzésen a Duna-parti városban, és ezt a meccset biztosan nem felejtik el a szurkolók. A találkozón fél tucat gól, egy lesgól és egy kiállítás született. A paksi három pont egyben azt is jelenti, hogy Lengyel Ferenc együttese meghosszabbította élvonalbeli tagságát.

Borsodi Liga, 29. forduló
Paks-Vasas 4-2 (2-0)
Paks, 1500 néző
Vezette: Bede (Huszár B., Szabó P.)
Paks: Kovács A. – Molnár Z., Salamon, Benedeczky, Hanák – Tamási (Varga Z. 85.), Zováth, Csehi (Báló 78.), Buzás, Heffler (Belényesi 66.) – Horváth F.
Vasas: Németh G. – Balogh (Nagy T. 46.), Pandur, Fehér (Odrobéna 78.), Unierzyski – Kincses, Németh N., Kiss K. (Piller 62.), Pintér Z. – Lázok, Kenesei
Gól: Buzás (24.–11-esből), Heffler (41.), Horváth F. (67.), Belényesi (70.), ill. Nagy T. (70.), Kincses (86.)
Sárga lap: Tamási (14.), Molnár Z. (30.) illetve Pintér Z. (18.), Pintér (20.), Balogh (23.)
Piros lap: Pintér (20.)

5. perc: Heffler szögletből próbált gólt rúgni. Németh Gábort meglepte a kísérlet, de hárított.

11. perc: Lázok lövését először Benediczky blokkolta, majd a kipattanót szintén Lázok vállalta el, de Kovács Attilán nem tudott kifogni.

20. perc: Pintér labdaelrúgásáért megkapta második sárgáját. Így Bede játékvezető kiállította a Vasas középpályását.

24. perc: Csehi betört a tizenhatoson belülre, Balogh buktatta. Bede büntetőt ítélt. A jogos tizenegyesből Buzás a bal sarokba lőtte a labdát. 1-0!

28. perc: Hanák gurított Zováth elé, aki tizennyolc méterről lőtt. A labda megpattant Baloghon, de Németh Gábor védett.

42. perc: Csehit vágták fel a vendégek. Heffler a tizenhatos csücskéről a kapu jobb oldalába csavarta a szabadrúgást. 2-0!

47. perc: Kenesei huszonegy méterről lőtt a bal felső sarok mellé.

59. perc: Buzás indította Csehit a bal szélen, aki beadott. Érkezett Molnár és a bal kapufa mellé bombázott.

64. perc: Fehér szöktette Kincsest, aki tizenhat méterről futtából lőtt. Kovács Attila magabiztosan hárított.

69. perc: Csehi ment el a bal szélen, majd ügyesen ugratta ki Horváth Ferencet. A csatár először Németh Gáborba lőtt, majd a kipattanót – Belényesi átadása után – a jobb sarokba gurította. 3-0!

71. perc: Nagy Tamás tizenhárom méterről, fordulásból lőtt a paksi kapuba. 3-1!

73. perc: Csehi szöktette Horváthot, akinek az emelésébe belekapott Németh Gábor. A labda Belényesihez került, aki közelről a hálóba passzolt. 4-1!

76. perc: Belényesi Buzást játszotta meg, a hazai középpályás a kapuba lőtt, de Bede les miatt nem adta meg a találatot.

86. perc: Folytatódott a gólözön! Kincses betalált a hazai kapuba. 4-2!

87. perc: Lázok ügyes cselekkel játszotta tisztára magát, majd a kapura lőtt. Kovács Attila szépen védett.

Pintér kiállítása miatt a hazai pályán játszó paksi gárda gyorsan emberelőnybe került. Lengyel Ferenc csapata sok futással, egyérintős játékkal próbálta szétzilálni a Vasas védelmét, amelynek meg is lett az eredménye, mivel már az első 45 perc után kétgólos paksi előnyt mutatott az eredményjelző.
A fordulás után a Paks tovább növelte a különbséget és kedvére kontrázhatott a kinyíló a Vasas ellen. A vendégcsapat nem tudta meglepni a jóval tudatosabban, ráadásul emberelőnyben futballozó paksi gárdát. A félidő közepén két gyors góllal nyomatékosította a Paks, hogy ezen az estén csakis ő nyerhet. A Vasas hiába hozta döntetlenre a második negyvenöt percet, a hátrányát nem tudta ledolgozni.