Junior csúcs Bécsben

image

Nguyen Anasztázia (125 rajtszammal a képen) 7,47 mp-re javította az általa tartott 60 méteres junior csúcsot/ régi:7,52-2010 a Bécsben megrendezett ASVÖ Vienna Indor Gala versenyen.
A Bp.Honvéd vágtázója ezzel az eredménnyel az első helyen végzett.
Szintén győzött a súlylökő Kürthy Lajos, aki 19,63 méterrel utasította maga mögé a mezőnyt. A férfiak 3000 méteres síkfutásában a junior korú Matkó Csaba volt a leggyorsabb/8:37,88 p. A felnőtt versenyen további két-két második, illetve harmadik helyezést szereztek a magyar atléták.
A  magasugró Gerencsér Ádám/205 cm  és a rúdugró Jäger Ákos/460 cmezüst-;  a 60 m gáton indult Juhász Lilla/8,61 mp  és a távolugrásban rajthoz állt Virovecz István/725 cm  bronzérmes eredménnyel térhetett haza.
Idén először állt rajthoz Deák Nagy Marcell/400 m 47,66 mp-6.  és javuló formát mutatott Kása Tibor is/48,12 mp. A fiatalok szintén nagyobb számban használták ki a bécsi versenylehetőséget, közülük negyedik helyen végzett Jancsurák Sophie/60 gát 8,63 –  Horváth Felicia/rúd 380  és  Pápai Márton/1500 m 4:05,54 p. – de a többiek is jól teljesítettek.
A már fedett pályán hagyományosnak nem számító gyaloglásban a férfiaknál  5000 méteren elindult a szlovák élvonal, élén a Világkupa győztes Matej Tóth-tal. Magyar gyaloglók is pályára léptek, és a csak a fiatalok részére megrendezett  számokban is több jó eredménynek örülhettek a versenyre kilátogatott hazai szakemberek.
Jó eredmények a tengerentulon és a MASZ verenyén is
Harsányi Oliver, Szabó Barbara győzött magasugrásban, Bozzay Boglárka első 800 méteren.
Az Egyesült Államokban rendezett fedett pályás viadalon, a tengerentúlon tanuló Harsányi Olivér 226 cm-es egyéni csúccsal nyerte a magasugrást. A Debreceni Sportcentrum atlétája Colorado Springs-ben érte el kiváló eredményét, az Air Force Akademy nevet viselő, 2211 méteres magaslaton található fedett csarnokban.
A Colorado Springs-ben rendezett fedett pályás verseny második napján a női magasugrás is magyar siker hozott. Szabó Barbara, a Western State College hallgatója 185 cm-es eredménnyel volt a szám legjobbja.
Az Amesben lebonyolított Iowa State Classic fedett pályás viadalon Bozzay Boglárka győzött 800 méteren/ 2:07,31 p.

A karlsruhei fedett gálán Baji Balázs 7,74 mp előfutam idővel ismét fedett VB szintes eredményt ért el, de három századdal lemaradt a döntőről.

A MASZ szombati fedett pályás versenyén, a több korcsoport részére lebonyolított programban az egyéni versenyzők mellett jelentős figyelem irányult az élvonalbeli összetett versenyzőkre is. Az Iharos pálya futófolyosóján a szakág honi legjobbjai – akik a jövő hétvégére öt- illetve hétpróba versenyt terveznek -, több számban is bíztató eredményt értek el. Zsivoczky Attila a 60 gát után kiváló sorozatot produkált súlylökésben, majd a távollal fejezte be a napot (súly 15,64 m, 60 gát 8,48 mp).

Szintén végigjárta ezt a sort Farkas Györgyi (8,87 – 13,68 – 607) és Krizsán Xénia (8,86 – 12,83 – 604), a látottak alapján javuló formában várhatják a soron következő versenyt.