Junior vb: Hollandia sem jelentett gondot – Csoportgyőztes a magyar válogatott

Tíz góllal győzött a Horkai-legénység a hollandok ellen a csoport zárómérkőzésén. A mieinkre két szünnap vár, majd Montenegróval játszhat a csapat az elődöntőért.

Juniorvbkazahsztan02

Szépen menetel a csapat a junior vb-n. A mai utolsó csoportrangadón a hollandokat verték Mancherzék.

A mérkőzés első negyedében kétszer is vezetett a holland együttes, de a Sedlmayer és Kolozsi révén már 5-3-ra nálunk volt az előny. A második nyolc percben is növelte a csapat a különbséget, Kovács Gergő is elkezdet termelni a gólokat, így 10-5 állt a nagyszünetben az eredményjelzőn. A fordulás után sem tudtak mit kezdeni a tulipánosok a lövősorunkkal, végül tíz góllal 18-8-ra győzött a csapat, és ezzel megszerezte a csoportgyőzelmet.

Két nap pihenő vár az együttes, majd csütörtökön jön az éles meccs, Montenegró ellen.

Junior világbajnokság (Almati, Kazahsztán)

Magyarország-Hollandia 18-8 (5-3, 5-2, 6-2, 2-1)
Gólszerzőink: Manhercz 4, Kovács G. 4,  Zalánki 4, Sedlmayer 3, Nagy Á. 2, Kolozsi 1