Kajak-kenu: Elhunyt Kolonics György

kolonics_gyorgy.jpgBaráth Etele, a sportági szövetség elnöke az MTI-nek elmondta, Kolonics Csepelen, edzés közben rosszul lett egy résztáv végén, rádőlt a kísérő motorcsónakra, majd elvesztette eszméletét.

A parton rögtön megpróbálták újraéleszteni, de nem sikerült, a kiérkező mentők pedig már nem tudtak segíteni rajta. A szövetség információja szerint az első diagnózis alapján hirtelen szívhalál vezetett a tragédiához.
   
"Kolonics György személyében a magyar sport igazi legendája, pályafutása csúcsán lévő klasszisa távozott az élők sorából. A kajak-kenus család és valamennyi sportszerető ember számára elhunyta nem pusztán egyedülálló sportolói nagysága, hanem példaadó emberi tulajdonságai miatt is pótolhatatlan veszteség. Mindannyian osztozunk családja, jelenlegi és korábbi edzője, valamint versenyzőtársai fájdalmában" – olvasható az MKKSZ honlapján.
   
Angyal Zoltán szövetségi kapitány korábban, nem sokkal a tragédia után az MTI érdeklődésére hosszú szünet után annyit tudott mondani: "Koló meghalt" … Majd még hozzátette, ő maga Ludasi Róberttől, Kolonics edzőjétől értesült a történtekről.
   
Kozmann György, Kolonics párostársa a távirati iroda megkeresésére azt mondta, nem tud beszélni…
   
Elbert Gábor sportszakállamtitkár – amint azt az MTI-nek elmondta – jól ismerte Kolonics Györgyöt, akivel sokáig egy társaságba járt.
   
"Teljes megdöbbenéssel hallottuk a hírt, mindenki a könnyeivel küszködik. Nehéz mit mondani egy ilyen tragédia után" – nyilatkozott a sportszakállamtitkár.
   
Kolonics a pekingi olimpiára készült, de Elbert Gábor szerint halála nagyobb tragédia annál, hogy az ötkarikás játékok szempontjából kellene megközelíteni. 
   
Fábiánné Rozsnyói Katalin, aki korábban edzette Kolonicsot, az MTI megkeresésére azt mondta:
   
"Amikor meghallottam a döbbenetes hírt, többször is visszakérdeztem, hogy ez tényleg igaz!? Athén után egy évig nálam készült Kolonics Gyuri, akiről csak jókat mondhatok. Ezt a tragédiát fel sem tudom fogni, csak a sírás kerülget. Nagyon-nagyon sajnálom, megszólalni is alig tudok."
   
Kolonics György 1996-ban, Atlantában Horváth Csabával C-2 500 méteren, 2000-ben, Sydneyben pedig C-1 500-on nyert olimpiai aranyérmet, emellett 15-ször állhatott fel a dobogó legfelső fokára világbajnokságon. Pekingben Kozmann Györggyel két páros számban indult volna.
   
Harminchat éves volt.
   
Kolonics Györgyöt a Magyar Kajak-Kenu Szövetség és a Magyar Olimpiai Bizottság saját halottjának tekinti.

MTI