Kapufa négy, gól semmi

Negyedik helyen végzett az U18-as labdarúgó-válogatott a csehországi Václav Ježek-emléktornán. Németh Antal együttese meglehetősen balszerencsés találkozón maradt alul a japán válogatottal szemben, amely 2-0-s győzelmet aratott a bronzmérkőzésen.

Majer Dániel Utolsó napjához érkezett az U18-as Václav Ježek-emléktorna Plzeňben. A magyar válogatott a bronzmérkőzésen volt érdekelt, miután a korábbi, a szlovákok elleni győzelmével másodikként végzett csoportjában. A tornán aratott első győzelmét azonban nem követte második, a japán együttes 2-0-ra felülmúlta.

A végére feljavult a csapat Forrás: mlsz.hu

A végére feljavult a csapat  •  Forrás: mlsz.hu

Magyar helyzettel indult a találkozó, de a PSV Eindhovenben futballozó Kun Bertalan kapufát eltaláló lövése kifelé pattant. A 30. percben jött a japán válasz, a magyar labdakihozatalban elkövetett hibát könyörtelenül kihasználták a távol-keletiek, és megszerezték a vezetést.

Végig kiegyenlített játék folyt, nem játszottunk alárendelt szerepet, amit mi sem bizonyít jobban, mint újabb két, kapufán csattanó lövés, ezúttal Lustyik Levente és Szabó Levente révén. Gól azonban egyikből sem született, azt, akárcsak korábban, ezúttal is a japánok lőtték a 82. percben. A végén még, mintegy keretbe foglalva a találkozót, újabb kapufát lőttünk. Ezt már nem követte japán találat, maradt a 2-0.

Németh Antal a lefújást követően pozitívan értékelt, főleg az utolsó két mérkőzés képének köszönhetően: „Egyenrangú ellenfelei voltunk a nagyon jó erőkből álló japán csapatnak. Előttünk adódtak a nagyobb helyzetek, a kapufával nem volt szerencsénk, és az ellenfél kapusa is bemutatott pár bravúros védést. A végére pedig elfáradtunk. A torna első mérkőzésein csak periódusokban futballoztunk jól, az utolsó két találkozót viszont már nem érheti panasz, azokon látszott, hogy van perspektíva a csapatban. Remek tapasztalatszerzési lehetőséget jelentett a torna, remélem, hogy a jövőben az utolsó két mérkőzésen tapasztaltakat látjuk viszont.”

Japán–Magyarország 2-0 (1-0)
Magyarország: Varga Ádám –Erdélyi Botond, Schäfer András, Berdó Máté (Virág Ákos, 46.), Adorján Gergő –Lustyik Levente, Németh Gergő (Rabatin Richárd, 46.) – Bolla Bendegúz (Bévárdi, 46.), Palincsár Martin (Gergye Dániel, 60.), Kun Bertalan – Szabó Levente