Karl Ádám TOP10-es lengyelországi sikerei

Július 25. és 30. között három viadalt, összesen hat versenynapot teljesített az egyetlen magyar kontinentális sor, az Epronex-Hungary Cycling Team Lengyelországban. Sorrendben a Memorial Andrzeja Trochanowskiego (július 25., 1.2), a Dookola Mazowsza (július 26-29., 2.2) és a Puchar MON (július 30., 1.2) várt a kerekesekre. A magyar csapat a Karl Ádám, Rózsa Balázs, Istlstekker Zsolt, Orosz Gergő, Gönczy Gergő és Drijver Bertold alkotta hatossal indult.

Az első verseny Zdunowo környékén zajlott, 143,5 kilométeren, lényegében öt kört megtéve egy 28,5 kilométeres körpályán. Az előzetes várakozásoknak megfelelően mezőnyhajrá döntött, ami Itamar Einhorn (Izrael) sikerét hozta. Karl Ádám tizennyolcadikként ért célba, nem mellékesen megnyerte a negyedik kör végi részhajrát, ennek eredményeképpen pedig különdíjasként szólították a dobogóra.

Másnap rajtolt a négyszakaszos Dookola Mazowsza, melynek első, 168 kilométeres, ugyancsak körpályás etapján Karl Ádám egy kilencedik hellyel nyitott, majd a második, dombosabb penzumán tizenhatodikként ért célba – sajnos Istlstekker Zsolt ezen a szakaszon bukásba keveredett és feladni kényszerült a viadalt. A harmadik nap során a szél és az eső volt az úr, ám a győztes kilétéről itt is sprint döntött, Karl pedig remekül helyezkedve hetedikként lépte át a célvonalat. A záró etapon Orosz Gergő és Rózsa Balázs is szökésbe került, ám hazaérniük nem sikert, s Karl ugyan „csak” tizennegyedik lett a sprintben, de a mezőnyben történt kisebb-nagyobb szakadások okán tizenhárom helyet jött előre az összetettben, ahol végül kilencedikként zárt, ezzel három UCI világranglista pontot gyűjtve. A versenyt a jövőre már WorldTour-szerződéssel rendelkező Oded Kogut (Izrael) nyerte.

Zárásként július 30-án vasárnap jött egy ugyancsak síknak mondható, 158 kilométeres, körpályás egynapos Wysokie Mazowieckie környékén. A Puchar MON végén a lengyel Bartosz Rudyk (Voster ATS) ünnepelhetett, Karl Ádám az előkelő nyolcadik helyen ért célba, ami újabb három világranglista pontot jelentett.