Kései hajrá

Hatalmas hajrája ellenére kikapott a grúzoktól, így már biztosan nem juthat a nyolc közé az U16-os fiúválogatott a szófiai Európa-bajnokságon: a folytatásban a 9-16. helyért játszhat.

Lakner Gábor A magyarok kezdtek jobban, a negyed közepén azonban a grúzok átvették a vezetést és magabiztosan tartották előnyüket. A második szakaszban felzárkózott válogatottunk, de a grúz zónavédekezés ellen nem volt fegyverünk, így fordítani nem sikerült. Kosárszegény öt perc után ismét ellenfelünk hajrázott jobban, így kilencpontos vezetésükkel vonulhattak pihenőre a felek.

az_u16_os_valogatott_csoportkepeA harmadik negyed is a megszokott koreográfiával indult: jó magyar kezdés után grúz feltámadás. Az ellenfél belelendült, harmincpercnyi játék után már tizenhárom pontos hátrányban voltunk. Az utolsó szakaszban tizenhat pontosra hízott a különbség, így eldőlni látszott a mérkőzés.

A magyar csapat azonban elképesztő hajrát nyitott, és két pontra zárkózott fel az utolsó percre. A mérkőzés utolsó kosarait Kavtaradze szerezte büntetőből, így a magyar válogatott elszenvedte második vereségét az Eb-n.

A grúzok győzelme azt jelentette, hogy a magyar válogatott lecsúszott a csoport első két helyéről, így az utolsó forduló eredményétől függetlenül nem juthat a nyolc közé. A folytatásban a 9-16. helyért küzdhet Váradi Attila együttese.