Kiegyenlített mezőny

Hét csapat osztozott a korosztályos fiú kosárlabda-bajnokságok tizenkét dobogós helyezésén. Egyedüli klubként a Vasas Akadémia két bajnoki címet is nyert.

Lakner Gábor Miután véget ért az összes korosztályos kosárlabda-bajnokság, szemügyre vesszük, melyik klubok teljesítettek kiemelkedően, és számítanak meghatározónak az utánpótlás-nevelésben. A leánybajnokságok után most a fiúkéval foglalkozunk, akik jóval kiegyenlítettebb küzdelmet vívtak. A négy korosztályban – U20, junior, kadet, serdülő – összesen hét csapat állt dobogóra, ami kettővel több a lányokénál.

Vasas kadet Somogyi

Somogyi Ádámék két aranyat nyertek

A legeredményesebb – az érmek számát és fényét tekintve is – a Vasas Akadémia volt, amely egyedüli csapatként duplázni tudott. Míg a pasaréti lányok három nagydöntőt veszítettek, addig a fiúk mindkettő megnyerték. A juniorok és a kadetek között sem volt náluk jobb, a serdülők harmadikok lettek, és az U20-asok között elért hatodik helyezés miatt sem kell szégyenkezniük.

Pécsre egy arany- és egy ezüstérem került. A PVSK-Pannonpwer néven szereplő U20-asok bajnokok lettek, a Rátgéber Akadémia pedig ezüstéremmel zárta a juniorok küzdelmét. A két alsóbb korosztályban ugyanakkor nem jutottak el a hatos döntőig.

A Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia gyűjtötte be a negyedik bajnoki címet, a székesfehérvári fiatalok a serdülők között voltak a legjobbak. Amellett még egy bronzérmet is fel tudnak mutatni, amelyet az U20-asok között szereztek meg.

Negyedik klubként a Debreceni Kosárlabda Akadémia-DSI tudott kétszer dobogóra állni, az alföldiek a két legfiatalabb korosztályban jeleskedtek. A kadetek között bronzot nyertek, a serdülők versenyében pedig ezüstöt. Egy-egy érem jutott a Körmendi Törpördögök és a Nyíregyházi Sportcentrum együttesének, előbbiek juniorbronzot, utóbbiak kadetezüstöt könyvelhettek el.

A leánybajnokságokkal ellentétben nem mondhatjuk azt, hogy néhány klub uralja a mezőnyt, ráadásul a különbségek is jóval kisebbek. A kiegyenlített hatos döntőkből a fiatalok is sokat profitálhatnak.

AZ U20-AS FÉRFIBAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE
1. PVSK-Pannonpower, 2. Falco KC, 3. Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia, 4. MTK-Törökbálint, 5. Budapesti Honvéd, 6. Vasas Akadémia, 7. Szolnoki Olaj KK, 8. Vásárhelyi Kosársuli
A FIÚ-JUNIORBAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE
1. Vasas Akadémia, 2. Rátgéber Akadémia, 3. Körmendi Törpördögök, 4. MAFC, 5. Szombathelyi Kosárlabda Akadémia, 6. Budapesti Honvéd, 7. Soproni Sportiskola, 8. Szolnoki Olaj KK