Kiesett a Békéscsaba, bajban a PAFC, nagy csata a dobogóért

(fotó: MTI)

Az OTP Bank Liga 32. fordulójában eldőlt, hogy a Békéscsaba nem tud bennmaradni az élvonalban, a másik kieső helyen álló Puskás Akadémia angyalföldi veresége után még bízhat a kiesés elkerülésében. A Videoton FC öt gólt lőtt az MTK-nak, a Haladás győzni tudott Pakson.

Vasas – Puskás Akadémia 1-0 (1-0)
Gólszerző: Korcsmár a 7. percben

A forduló kiesési rangadóján hamar vezetést szerzett a Vasas, egy szabadrúgást követően Korcsmár Zsolt elé került a labda, aki először a lécre fejelte azt, majd a kipattanót közelről a hálóba továbbította (1-0). A Vasas aktívabb volt a félidő hátralévő részében, de a 40. percben a Puskás Akadémia járt közel a gólszerzéshez, Zsótér Donát szabadrúgásból találta el a kapufát. A fordulás után Vasas-helyzeteket jegyezhettünk fel, a vendégek csak a játékrész második felében váltak veszélyessé, a 71. percben Castillon fejelt a keresztlécre. A hajrában beszorította ellenfelét a Puskás Akadémia, de hiába, az angyalföldi védelem jól állt a lábán, és kihúzta kapott gól nélkül a hátralévő játékidőt. Győzelmével a Vasas lépéselőnybe került a kiesés elleni harcban az akadémistákkal szemben, ha nyer az utolsó fordulóban az MTK ellen, akkor biztos a bennmaradása – és a Puskás Akadémia kiesése.

Videoton FC – MTK Budapest 5-0 (2-0)
Gólszerző: Nego az 5., Grgic (öngól) a 9., Tischler a 64., Suljic a 66., Nego a 83. percben
Kiállítva: Torghelle a 24. percben

A Vidinek öt percre sem volt szüksége a vezetés megszerzéséhez, Stopira beadását követően Loic Nego fejelt 5 méterről a bal felső sarokba (1-0). A 9. percben már kettő gól volt a hazai előny, Asmir Suljic jobb oldali beadását követően Hegedűs kapus saját játékosára, Mato Grgicre ütötte a labdát, amely a védő fejéről a jobb alsó sarokba pattant (2-0). A 24. percben végleg elszálltak az MTK-s pontszerzési remények, Torghelle Sándor ekkor utánrúgásért piros lapot kapott. A folytatásban is a Vidi támadott, és a 64. percben érkezett a következő gólja, Tischler Patrik 28 méterről, szabadrúgásból lőtt a bal felső sarokba (3-0). A 66. percben a szétesett MTK újabb gólt kapott, Grgic nagy hibája után Suljic csapott le a labdára, kicselezte a kapust is, és az üres kapuba passzolt (4-0). Az 5-0-ás végeredményt a 83. percben Nego állította be, aki a Géresitől kapott labdával kapura tört, lefutotta védőjét, majd 10 méterről a kapuba helyezett.

DVSC-Teva – DVTK 3-1 (2-1)
Gólszerző: Jovanovic a 13., Takács a 19., Bódi a 69., ill. Egerszegi a 43. percben

Hazai helyzetekkel kezdődött a találkozó, majd a 13. percben megszületett a Loki vezető találata, egy szép támadás végén Takács Tamás bal oldali beadását Aleksandr Jovanovic lőtte 10 méterről a hálóba (1-0). A 19. percben már kettővel ment a Debrecen, egy szöglet után Varga József fejesét még védte Ivan Radost, de a kipattanó épp Takácshoz került, aki 4 méterről a kapuba lőtt (2-0). A félidő hajrájában kezdett el éledezni a DVTK, és a 43. percben sikerült szorossá tennie a meccset, Novothny Soma beadása után Egerszegi Tamás 8 méterről a bal alsó sarokba lőtt (2-1). A második félidőben is a DVSC játszott veszélyesebben, és a 69. percben két gólra növelte az előnyét, Bódi Ádám jobb oldali szabadrúgása után a kapu elé érkező labda megpattant Bacsa Patrik fején, majd a hálóban kötött ki (3-1), így alakult ki a végeredmény.

Paksi FC – Swietelsky-Haladás 2-3 (1-0)
Gólszerző: Gévay a 27., Papp a 78., ill. T. Wils a 73., Rodenbücher (öngól) a 82., Gaál a 93. percben
Kiállítva: Gévay a 61., Szabó a 93. percben

A Haladás az utóbbi hetekben nyújtott remek teljesítményével harcban áll a dobogóért, így a vendégek számára volt nagyobb tétje az összecsapásnak. Mégis a Paks kezdte jobban a meccset, aktívabb volt támadásban, és a 27. percben megszerezte a vezetést, Szakály Dénes beadását követően Gévay Zsolt 5 méterről a hálóba fejelt (1-0). A Haladás csak a második félidőben tudott újítani, majd a 61. percben nagy esélyt kapott azzal, hogy Gévay megkapta második sárga lapját, így a vendégek emberelőnyben folytathatták a játékot. A 73. percben jött az egyenlítés, Schimmer jobb oldali beadását követően Thomas Wils érkezett jó ütemben, és lőtt a kapu bal oldalába (1-1). A 78. percben visszavette az előnyt a Paks, Asztalos Dávid passzát követően Papp Kristóf vette be Király Gábor kapuját (2-1). A 82. percben egy kapu előtti kavarodás végén Rodenbücherről saját kapujába került a labda (öngól, 2-2), majd a 93. percben egy másik paksi védő, Szabó János is piros lapot kapott. Már csak bő egy perc volt hátra, de a Haladásnak ennyi idő is elég volt, hogy gólra váltsa kettős emberelőnyét, Gaál Bálint szabadrúgásból állította be a 2-3-as végeredményt.

Budapest Honvéd – Békéscsaba 2-1 (2-1)
Gólszerző: Baráth a 30., Vasziljevics a 36., ill. Laczkó a 25. percben

A Békéscsaba számára élet-halál kérdése volt a kispesti siker, és ez meg is látszott a játékán, már a találkozó elejétől több nagy helyzetet is kialakított. A 25. percben megszerezték a vezetést a vendégek, Fábio szabadrúgása után Laczkó Zsolt 9 méterről a jobb felső sarokba lőtt (0-1). Csak öt percig örülhettek a vendégek a vezetésnek, a 30. percben Ikenne-King beadását követően Baráth Botond egy ívelt fejessel vette be a csabai kaput (1-1). A 36. percben már a Honvéd vezetett, Hidi Patrik 18 méteres lövése után Polekszics kapus még védett, de az érkező Dusan Vasziljevics közelről a hálóba továbbított (2-1). A második félidőben próbálkozott az egyenlítéssel a Békéscsaba, de nem ment neki a játék, így hiába volt égető szüksége a gólra, gólokra, vereséggel zárta a találkozót, és ezzel eldőlt, hogy az Előre lesz az egyik kieső az idény végén az OTP Bank Ligában.