Kihasználják az időt

Dunaújvárosi tesztmérkőzéssel folytatja a felkészülést a december 12-én kezdődő korosztályos világbajnokságra a magyar leány ifjúsági vízilabda-válogatott.

STJ Dunaújvárosban tölti a vasárnapi napot az aucklandi leány ifjúsági vízilabda-világbajnokságra készülő magyar korosztályos válogatott. Nem véletlenül mozdulnak ki az ifik a fővárosból: Újvárosban ugyanis edzőmeccset játszhatnak a helyi élvonalbeli együttessel. Márpedig minden ilyen lehetőséget meg kell becsülniük, hiszen ez idáig csupán egyetlen tesztmérkőzést sikerült összehozni. Panaszkodott is emiatt a minap a szövetség honlapjának adott nyilatkozatában Faragó Tamás, az utánpótlás-válogatottak szövetségi kapitánya. Úgy tűnik, a hajdani világklasszis nem beszélt hiába, hiszen gyorsan sikerült tető alá hozni az újabb gyakorlómeccset.

Faragó Tamásnak rövidesen újra keretet kell szűkítenie Fotó: waterpolo.hu

Faragó Tamásnak rövidesen újra keretet kell szűkítenie  •  Fotó: waterpolo.hu

„A Dunaújváros remek partnernek bizonyult, azonnal segítségünkre sietett” – mondta honlapunknak Faragó Tamás. El is kél a támogatás az ifjúsági válogatottnak, hiszen az új-zélandi tornát a nemzetközi szövetség (FINA) kísérleti szabályai szerint rendezik, azaz 5 plusz 1 fős csapatokkal, 11 tagú meccskeretekkel. Ilyen feltételek mellett szinte újra kell tanulniuk a vízilabdát a játékosoknak, ami csöppet sem könnyű, hiszen a hazai versenysorozatok a hagyományos szabályok alapján zajlanak, a korosztályos válogatott pedig októberben összesen hét alkalommal tudott közösen tréningezni.

„Ez egy igazságos vízilabda, nem véletlen, hogy nagyon sokan, főleg az európai nemzetek, tiltakoznak a szabályok véglegesítése ellen. Az 5+1 fős játékban pillanatok alatt kiderül, hogy a játékos tud-e úszni, tud-e lőni, tud-e védekezni. Itt nem lehet elbújni, mint a hat a hat elleni játékban, ahol vannak helyzetek, amikor nem kell csinálni semmit. Itt mindenkinek és mindent kell tudni játszani” – mondta a kísérleti szabályokról Faragó Tamás a szövetség honlapján.

Ráadásul az idő rohan, egyre közelebb a vb december 12-i rajtja. Faragó Tamás egyszer már szűkítette a keretet, az első rostán Hidas Dóra, Gyárfás Dorottya, Vogt Vivien, Maczkó Lilla, Urvári Lili, Papp Médea, Ármai Zita és Petővári Luca hullott ki. Bekerült viszont Pap Mónika, aki jól teljesített az edzéseken, így jelenleg 18 tagú a társulat.

„November hónap közepén le kell adnom a végső, tizenöt nevet tartalmazó listát. Addig most már együtt tartjuk a társaságot” – tette hozzá Faragó Tamás, akinek tehát még három lánynak kell majd megköszönnie a munkáját. A szakember szerint arra már nincs esély, hogy Pap Mónikához hasonlóan még valaki menet közben bekerüljön a keretbe.

A jelenlegi vb-keret
Ádám Emília, Hertzka Orsolya, Mucsy Mandula, Kiss Eszter Lara, Mchunu Hlengiwe, Vályi Vanda, Lekrinszki Gina, Farkas Tamara, Tóth Csenge, Mihály Kinga, Aranyi Réka, Miklós Réka, Magyari Alda, Muzsnay Fanni, Faragó Berta, Koncz Hanna, Pap Mónika, Brezovszki Gerda

A hátralévő időt Faragó Tamás igyekszik minél jobban kihasználni, próbálja a lehető legtöbb munkát elvégeztetni a pólósokkal. Könnyebb lenne persze a dolga, ha érvényben marad a korábban közös elhatározással összeállított naptár (a vb-felkészülés érdekében a novemberi utánpótlás bajnoki mérkőzéseket januárra halasztották, csak közben az ob I-es bajnokikat előrehozták januárról, és rendeznek Magyar Kupa-találkozókat is), mert így csak a szabadon maradó időpontokra lehet válogatott-programokat beiktatni.

„A Dunaújváros mellett az UVSE és a BVSC segítségére is számíthatunk, ezek a csapatok minőségi pólót játszanak minőségi játékosokkal, a velük vívandó felkészülési meccsek megfelelnek a majdani, az Egyesült Államok és Kanada elleni vb-csatáknak” – mondta Faragó Tamás. A kapitány ugyanakkor arra a kérdésre, miként haladnak az újfajta vízilabda begyakorlásával, igen őszintén válaszolt: „Semennyire. A játékosok eddig megszerzett tudására alapozva és kreativitásában bízva lépkedhetünk előre…”

Az új-zélandi világbajnokság csoportjai
A csoport: Új-Zéland, Spanyolország, Dél-Afrikai Köztársaság, Oroszország
B csoport: Olaszország, Ausztrália, Hollandia, Brazília
C csoport: Egyesült Államok, Görögország, Japán, Kína
D csoport: Magyarország, Kanada, Mexikó, Németország

Forrás: www.utanpotlassport.hu – RSS