Kikapott a portugáloktól a magyar férfi válogatott

A magyar férfi válogatott első csoportmérkőzésén kikapott a portugáloktól a Malmőben zajló asztalitenisz csapat Európa-bajnokság hétfői játéknapján.

Marcos Freitas
Marcos Freitas legyőzte Szudi Ádámot és Majoros Bencét is

Az egytől-egyig rutinos játékosok alkotta rivális már vasárnap megkezdte szereplését a tornán, 3-1-re legyőzte a csoport harmadik tagját, Görögországot, így az újabb sikerrel nemcsak a továbbjutását, hanem a csoportelsőségét is bebiztosította.

A hétfői meccs egy „majdnem bravúrral” indult, a világranglistán 273. Szudi Ádám ugyanis 2-0-s vezetésről, majd a döntő szettben mérkőzéslabdát rontva kapott ki 3-2-re Marcos Freitastól (19). A folytatásban Majoros Bence (114.) a papírformának megfelelően három játszmában szenvedett vereséget Tiago Apoloniától (49.), Lakatos Tamás (321.) ugyanakkor nagy bravúrral, jó játékot mutatva négy szettben legyőzte Joao Monteirót (130.).

A negyedik találkozón Majoros és Freitas csapott össze, s mivel a magyar asztaliteniszező csak időnként tudta megnehezíteni riválisa dolgát, három szettben alulmaradt.

A magyar csapat kedden a görögökkel találkozik, a tét a csoport második helye és a továbbjutás a nyolcaddöntőbe.

Az Eb-re a kontinens 24-24 legjobb együttese jutott ki, mindkét nemnél nyolc háromcsapatos csoportot alakítottak ki, ezekből az első két-két gárda lép tovább az egyenes kieséses szakaszba.

A vasárnapig tartó torna a jövő februári dél-koreai csapat vb-re kvalifikáló kontinentális verseny: a negyeddöntősök automatikusan kijutnak, további négy hely pedig azoknak a nyolcaddöntős csapatoknak jut, amelyek a legjobb pozíciót foglalják majd el az októberi világranglistán.

A malmői Eb győztese kvótát szerez a párizsi olimpiára, az 1-18. helyezettek pedig selejtező nélkül jutnak ki a 2025-ös csapat Eb-re.