Kiütés, továbbjutás

A Puskás Akadémia még a szünet előtt fordított egygólos hátrányból a ciprusi APOEL elleni ifjúsági Bajnokok Ligája-párharc visszavágóján, majd – az emberelőnyét is kihasználva – kiütötte ellenfelét. 6-1-es győzelemmel jutott a következő körbe.

Nagy-Pál Tamás Bár a teltház, amiről Damásdi Alex merengett honlapunkon, messze nem valósult meg a Puskás Akadémia–APOEL ifjúsági Bajnokok Ligája párharc visszavágóján, azt már a meccs előtt érezni lehetett, hogy azért megmozgatta a felcsútiakat. A helyi buszjáraton például mindenki a párharcról beszélt, majd kulturált vita alakult ki arról, hogy szükség van-e egyáltalán a Pancho Arénára, avagy a készülő kisvasútra. Miért nem sürgősségi ügyeletet kapunk helyette?…

Puskás-APOEL

Kiütéses továbbjutás  •  Forrás: puskasakademia.hu

Végül azok voltak többségben, akik szerint mindkettő kell (ahogy természetesen a sürgősségi ügyelet is), és abban is megegyeztek, hogy az U19-es Puskás 3-3-as állásról minden bizonnyal továbbjut a korosztályos BL második fordulójába.

Komjáti András vezetőedző már a kezdőcsapattal meglepetést okozott, ugyanis helyet kapott az a Sallai Roland, aki már stabil NB I-es, nem mellesleg U21-es válogatott, így a felcsúti gárda alaposan megerősödött az első felvonáshoz képest, pedig már akkor sem játszott alárendelt szerepet. Az is erőt adhatott a fiúknak, hogy az akadémista társaikból verbuválódott „keménymag” teli torokból énekelte (vagy inkább üvöltötte) el a Himnuszt.

Ennek ellenére az első negyedórában a hazai gárda nem tudta érvényesíteni a mezőnyfölényét, a vendégek ellenben a 15. percben Christodoulou jó 20 méteres bombagóljával váratlanul megszerezték a vezetést, mellyel már továbbjutásra álltak (0-1, összesítésben 3-4).

Nem sokat váratott magára a válasz: Sallai indította a kontrát (közben eltüntették a ciprusiak, de fél perccel később már senki nem hiányolta az elmaradt szabadrúgást), az első mérkőzésen duplázó Óvári Zsolt futtatta Péter Bencét a jobb oldalon, aki középre adott, az érkező Damásdi pedig a hálóba lőtt – a kapus segítségével, aki bevédte a labdát, s máris a felcsútiaknak állt a zászló (1-1, 4-4).

A magyar fiúk tisztában voltak vele, hogy ez az eredmény még nem életbiztosítás, így nem álltak vissza, aminek a 37. percben meg is lett az eredménye: Óvári ezúttal Spandler Csaba elé tálalt mesteri labdát a jobb oldalon, aki középre adott, Péter pedig estében juttatta előnyhöz a hazaiakat (2-1, 5-4).

Az első csapat szakmai stábjával a jelek szerint az volt az egyezség, hogy Sallai egy félidőt játszhat, a másodikra ugyanis Szabó Bencét küldte be a helyére Komjáti. Nem kellett sokat várni arra, hogy góllal tegye le a névjegyét, amihez Péter segítsége is: megtámadta a rendkívül bizonytalan vendég kapust, meg is szerezte volna tőle a labdát, ha az nem csúszik be páros lábbal. Megérdemelt piros lap és büntető, melyet Szabó a bal alsóba lőtt (3-1, 6-4).

Bár eddig is a felcsútiak uralták a mérkőzést, még nagyobb fölénybe kerültek, gyakorlatilag már csak egy csapat volt a pályán. A 73. percben született meg az újabb gól: bár Damásdi majdnem elszórakozta a helyzetet, Péter javított (4-1, 7-4).

Pár minutummal később Óvári is – teljesen jogosan megítélt – tizenegyest végezhetett el, és ugyanúgy a bal alsó sarkot nézte ki magának, mint korábban csapattársa – a csereként beállt kapus nem tanult, és megint jobbra vetődött (5-1, 8-4).

A hajrában még Damásdi is betalált, mellyel kialakult a 6-1-es végeredmény, és bár elképzelhető, hogy egyenlő létszám mellett valamivel szorosabb lett volna a vége, a Puskás ilyen arányban is megérdemelten nyert, s készülhet a skót Celtic elleni, jóval keményebbnek ígérkező párharcra.

IFJÚSÁGI BAJNOKOK LIGÁJA
Bajnoki ág, 1. forduló, visszavágó
Puskás Akadémia–APOEL (ciprusi) 6-1 (2-1)
Felcsút, Pancho Aréna
Gól: Damásdi (20., 88.), Péter (37., 73.), Szabó (54. – büntető), Óvári (77. – büntető) ill. Christodoulou (15.)
Kiállítva: Paraskevas (52.)
Puskás: Tóth – Kertai, Csonka, Lipcsei, Spandler (Tóth 77.) – Pintér (Fodor 81.), Sallai (Szabó 46.), Mészáros, Damásdi – Péter, Óvári
Továbbjutott: Puskás, 9-4-es összesítéssel