Komjádi Kupa: a címvédő fordított, és ott van az elődöntőben

általanos kép0123

Nagy csatákat hozott a Komjádi Kupa negyeddöntőinek visszavágói. Az UVSE kiesett, a Fradi bravúrral ment tovább, az Eger és a Honvéd kettős sikerrel van ott a legjobb négyben.

Két nappal az odavágók után, már a visszavágókat rendezték meg a Komjádi Kupa legjobb nyolc együttese között. Az UVSE otthon sem tudta ledolgozni az első meccsen összeszedett egygólos hátrányát. Sőt, a Pécs idegenben is győzött Drasko Gogov vezérletével, így kettős sikerrel jutott tovább a mecsekaljai gárda. Az Eger a visszavágón is jobb volt a BVSC-nél. Kovács, Kürti, Szalai hathatós segítségével intézték el a vasutas gárdát, így a hevesiek is ott vannak az elődöntőben. A Honvédnak a visszavágón sem okozott gondot a Kaposvár, hiszen 12-3-ra győztek a Kőér utcaiak. A legizgalmasabb mérkőzést a Népligetben játszották, ahol a Vasas háromgólos előnyt szerzett az első mérkőzésen a Fradi ellen. Nos, a zöld-fehér gárda köszönhetően a második negyed 4-0-ás etapjának, 12-9-re győzött, így jöhetettek a büntetők, amit a címvédő bírt jobban, így ott van az elődöntőben az FTC is.

Komjádi Kupa, negyeddöntő, visszavágók:

UVSE–Pécs  7–8 (1–2, 2–1, 0–3, 4–2) Továbbjutott a Pécs 16–14-es összesítéssel.
Gólszerzők: Kibédi 2, Sélley Rauscher 1, Szentesi D. 1, Bauer 1, Keresztúri 1, Baksa B. 1, ill. Gogov 4, Macsi 2, Csacsovszky E. 1, Opacak 1

ZF-Eger – BVSC-Zugló 17–14 (4–4, 4–3, 6–2, 3–5) (Továbbjutott az Eger 28–20-as összesítéssel.
Gólszerzők: Kovács G. 4, Kürti 3, Szalai G. 3, Biros B. 2, Tamir 2, Magyar 2, Antal 1, ill. Nagy Á. 4, Szabó B. 3, Várnai 3, Molnár K. 1, Sugár 1, Mátyok 1, Tanczer 1

Kaposvári VK – RacioNet-Honvéd 3–12 (1–3, 0–1, 1–2, 1–6) Továbbjutott a Honvéd 29–10-es összesítéssel
Gólszerzők: Tóth Á. 2, Rózs 1, ill. Kiss B. 4, Pintér 3, Reibel 2, Irmes P. 1, Gregor 1, Kalanovics 1

FTC-PQS Waterpolo – Vasas SC 12–9 (3–4, 4–0, 3–4, 2–1, – ötméteresekkel: 4–2) Továbbjutott a Fradi 24–22-es összesítéssel
Gólszerzők: Szőke 3, Turnai 2, Gál 2, Irmes M. 2, Beliczay 2, Vogel S. 1, ill. Bencz 4, Burián 4, Trombitás 1