Könnyed siker

Magabiztos győzelmet aratott a fiú U19-es vízilabda-válogatott Románia ellen a Miskolcon játszott felkészülési mérkőzésen. A szakvezetés elégedett a csapat teljesítményével.

P. V. Megmaradtak a körmei a felnőtt férfi vízilabda-válogatott Brazília elleni mérkőzésére azoknak a szurkolóknak, akik már az U19-es fiúválogatott összecsapására is kilátogattak Miskolcon. Izgulni ugyanis nem nagyon kellett a magyar csapat győzelme miatt Románia ellen, hiszen már a félidőre tetemes, tízgólos előnyre tett szert.

Bár az első gólra több mint két percet kellett várni, Szatmári Kristóf – megúszásból szerzett – találata után elindult a gépezet, legalábbis magyar oldalon. Akcióból, emberelőnyből, centerből is betaláltak a fiúk, így az első negyed vége 5-0 lett.

Könnyed győzelmet aratott az U19-es fiúválogatott a románok ellen Fotó: Balogh Máté/waterpolo.hu

Könnyed győzelmet aratott az U19-es fiúválogatott a románok ellen  •  Fotó: Balogh Máté/waterpolo.hu

Jól bevált recepten ne változass: ezt szem előtt tartva Vadovicsék a második negyedet is 5-0-ra hozták. Vogel Soma remekelt a kapuban, de a folytatást már a medence partjáról nézte, miután helyére az U18-as válogatottal készülő Leposa Gábor állt be. A harmadik játékrész elején már ő kapta az első román gólt, amelyre 18 percet kellett várni. A kapus még így is 63 százalékos védési hatékonysággal zárt, a csapat ugyanis nem engedte, hogy vérszemet kapjon az ellenfél.

Inkább védekezésben és támadásban is rátett még egy lapáttal, a harmadik negyedben hétszer, a negyedikben négyszer zörgette meg a román hálót, s így rendkívül magabiztosan, 21-3-ra nyert. A bekk Sélley-Rauscher Domonkoson kívül a mezőnyjátékosok mindegyike szerzett gólt, Teleki András, Burián Gergő, Vadovics Viktor és Sugár Péter egyaránt hármat, utóbbi ráadásul úgy, hogy lövést sem hibázott.

Horkai György szövetségi kapitány a meccs után a szövetség honlapján mondott véleményt:
– Nagyobb ellenállásra számítottam, azt hittem, a román vízilabda fejlődő időszakban van. Ennek ellenére azt gyakoroltuk, amit szerettünk volna, szép labdaszerzéseink és lefordulásaink voltak. A meccs végefelé a lefordulásból kapott gólért és az emberfór kihagyásáért 200 méter úszással „fenyegettem” a fiúkat, de jól oldották meg a feladatukat. Muszáj kicsit oldani, színezni a munkát. Több fiatal játszott a mérkőzésen, Leposa Gábor először védett az U19-esek között, hogy szokja kicsit a meccsritmust.

A csapat edzője, Kis István a remek védekezést és a fórjátékot emelte ki: úgy véli, jó úton haladnak a szeptemberi Európa-bajnokság felé. A játékosok is pozitívan értékelték a románok elleni összecsapást, elsősorban annak örültek, hogy amit az edzéseken gyakorolnak, azt éles helyzetben is megvalósították.

Jövő héten lényegesen nehezebb ellenfelek várnak az együttesre Montenegróban: a podgoricai tornán a házigazdák mellett Horvátországgal és Szerbiával mérkőznek.

FIÚ U19-ES FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS, MISKOLC
Magyarország–Románia 21-3 (5-0, 5-0, 7-2, 4-1)
Magyarország: Vogel – Vadovics V. 3, Sélley, Csacsovszky 1, Szatmári 1, Burián 3, Teleki 3. Csere: Leposa (kapus), Sugár 3, Lukács, Dorián 1, Szalai 1, Lajkó 2, Simon H. 2, Nagy Á. 1
Románia: Gavris – Albu, Georgescu 1, Alexandrescu 1, Remes, Bota, Szabó 1. Csere: Kovats, Antipa, Draghichi, Dobre, Rob, Dochiac