Könnyed Vasas-siker

A Vasas Akadémia kosarasai már az első negyedben eldöntötték a BEAC elleni mérkőzést a kiemelt kadet-leánybajnokság fővárosi rangadóján, s végül fölényes győzelmet arattak.

Lakner Gábor Fővárosi rangadót rendeztek vasárnap a kosárlabdázók kiemelt kadet-leánybajnokságának keleti csoportjában: a Vasas Akadémia a BEAC-Újduda KA-t fogadta Pasaréten. Mindkét csapat vereséggel kezdte az évadot, a Vasas Nyíregyházán maradt alul, a BEAC pedig hazai pályán kapott ki a DVTK-tól.

DSC_0457(1)

A fehérmezes Vasas könnyedén nyert

Már a találkozó elején látszott, hogy a Vasas lesz az a csapat, amelyik feledteti a nyitófordulóban elszenvedett vereséget, hiszen Deák Éva együttese ötpercnyi játék után már tíz ponttal vezetett (13-3). A folytatásban is nagyobb sebességgel játszott a hazai csapat, amely ráadásul jól szedte a támadólepattanókat is, a második eséllyel pedig rendre élt.

A második negyedben ugyan húsz pont fölé nőtt a különbség (15. perc: 34-13), a BEAC azonban rendezte sorait. A pontszerzés továbbra sem ment zökkenőmentesen, a védekezés ugyanakkor összeállt, így a második tíz percet csupán három ponttal nyerte a Vasas.

A szünetben Deák Éva nagyobb energiabefektetésre kérte a játékosait, Horváth Bianka pedig bátorságra biztatta az övéit. A BEAC jobban is kezdte a harmadik szakaszt, az első hazai kosárra négy percet kellett várni. A Vasas aztán a letámadásával megzavarta a vendégeket, és újra visszaállt a húsz pont fölötti különbség, amely aztán rövidesen harmincra hízott (28. perc: 52-22).

A záró negyedre nem maradtak izgalmak, de mindkét csapat komolyan vette a küzdelmet, annak ellenére is, hogy eldőlt a mérkőzés. A magabiztosan vezető Vasas játékosai sem kezdtek egyénieskedni, ugyanúgy a csapatjátékra építettek, mint korábban. A vendégek végül harminc pont belül maradtak, amellett annak örülhettek, hogy voltak olyan periódusaik a játékban, amelyre tudnak építeni.

„Sokkal jobban tetszett a játék, mint múlt héten, de azt szeretném, ha a játékosok jobban elfáradnának a pályán, mint én a vonal mellett” – értékelt a mérkőzés után a győztes csapat edzője, Deák Éva.

„Sajnos, ismét belealudtunk a mérkőzésbe, és az első negyedben huszonhét pontot kaptunk – mondta honlapunknak a BEAC-ot irányító Horváth Bianka. – Összességében elégedett vagyok a lányokkal, mert viszontláttam azt, amit edzéseken gyakoroltunk. Főleg védekezésben teljesítettünk jól, a támadójátékon azért még van mit csiszolnunk.”