Kopasz Bálint az olimpián

Amint az várható volt, Dombvári Bence doppingügye után a 19 éves Kopasz Bálint indulhat az olimpián K-1 1000 méteren. Az algyői kajakostól – mind minden más versenyzőtől – döntőt vár Storcz Botond szövetségi kapitány.

Lakner Gábor Kilenc nappal ezelőtt még csak feltételes módban írtuk le, hogy Kopasz Bálint utazhat a riói olimpiára, mára azonban eltűnt a kérdőjel a mondat végéről. Storcz Botond szövetségi kapitány kihirdette a kajak-kenu válogatott végleges keretét, és a 19 éves algyői versenyző neve szerepel az összeállításban.

Kopasz Bálint

Kopasz Bálint Rio de Janeiróban is lapátolhat

A női kajakozók, illetve a férfikenusok csapatát már korábban kihirdették. Férfikajakban azért volt szükség  újragondolásra, mert a hazai válogatót két számban is megnyerő Dombvári Bence júniusban fennakadt a doppingellenőrzésen. Ő eredetileg 1000 méteren egyesben és Hufnágel Tiborral párosban indult volna. Hufnágel párja végül Ceiner Benjámin lett, K-1 1000 méteren pedig a tavalyi év legjobb utánpótláskorú versenyzőjének választott Kopasz Bálint indulhat Rióban.

A 19 éves kajakozó beválogatása logikus lépés volt, hiszen amellett, hogy korosztályában világbajnoki címet nyert, az idei felnőtt Európa-bajnokságon is letette a névjegyét, bronzéremmel. A második olimpiai válogatón ráadásul elképesztően megszorította Dombvárit, tehát az ott elért eredmény alapján is ő következett a rangsorban.

Kopasz Bálintnak egészen biztosan élete eddig legnagyobb feladata lesz az olimpia, de megalkuvást nem tűrő munkamorálja alkalmassá teszi a csendes, szerény versenyzőt arra, hogy fiatal kora dacára sem csupán tisztes helytállást várjunk tőle.

„Londonban úgy szereztünk hat érmet, hogy kevesebb versenyzővel, kevesebb versenyszámban tudtunk rajthoz állni, hiszen nem indult egységünk C-2 1000, K-1 1000 és K-2 200 méteren. Ehhez képest idén minden számban szerepelünk, ami óriási eredmény. Az cél az, hogy minden egység a döntőbe jusson, és legalább öt érmet szerezzen a csapat” – mondta Storcz Botond, aki ezek szerint Kopasz Bálinttól is döntőt vár – 19 évesen, élete első olimpiáján.

Ha valaki képes rá, akkor az éppen az algyői reménység.

Hajdu Jonatán is a csapatban
Már korábban nyilvánosságra hozták, hogy C-1 200 méteren a 20 éves Hajdu Jonatán indulhat a Rio de Janeiró-i játékokon. A négyszeres ifjúsági világbajnok kenus a felnőttek között tavaly világbajnoki hetedik, idén Európa-bajnoki hatodik helyezést ért el a távon.