Kötelező siker, megvan az első győzelem a Benevento ellen

A Milan idegenben 2-0-ra legyőzte az újonc Beneventót az olasz bajnokság 15. fordulójában, ezáltal továbbra is vezeti a tabellát. A piros-feketék a meccs jelentős részében emberhátrányban játszottak, azonban Franck Kessié és Rafael Leao révén elhozták a három pontot és ezzel megvan a Milan első győzelme a Benevento ellen.

A Milan a lehető legjobban kezdte a 2021-es évet, hiszen visszaelőzte a városi rivális Intert a tabellán és a történelem során először nyert a Benevento ellen – egy döntetlen és egy vereség után.

A vendégek kezdték jobban az összecsapást. Brahim Diaz lövése még elsuhant a kapu fölött, azonban pár percre rá büntetőhöz jutott a Milan, amelyhez Kessié állt oda. Az elefántcsontparti középpályás lába nem remegett meg: higgadtan kilőtte a felsőt (0-1).

A 34. percben emberhátrányba került Pioli együttese. Tonali egy hosszan átvett labda után elkésett és megrúgta az ellenfél lábát, amiért Pasqua felmutatta a sárga lapot. Másodpercekkel később a VAR-szobából jeleztek a játékvezető fülére és kihívták, hogy nézze vissza az esetet. Pasqua az eset visszanézése után piros lapra módosította a döntését, ezáltal 10 emberre fogyatkozott a Rossoneri.

A Benevento csak kapufáig jutott és az emberelőnybe kerülés után próbálta nyomás alá helyezni a Milan kapuját, de a némi mezőnyfölény nem hozott sikert, a Milan védelme állta a sarat.

A szünet után azonnal betalált a milánói együttes és kétgólosra nőtt az előnye. Rafael Leao fantasztikus gólt szerzett, miután átemelte a labdát a kapus felett (0-2).

Innentől kezdve a Milan az ellentámadásokra rendezkedett be. A 61. percben Caprari szépíthetett volna, de kihagyta a tizenegyest. A meccs hajrájában Hakan Calhanoglu és Franck Kessié is nagyon közel volt a gólszerzéshez, de mindkét lövés kifelé pattant a kapufáról. Így maradt a 0-2 és a Milan három ponttal távozott az újonc otthonából.

BENEVENTO – MILAN 0-2

Időpont: 2021.01.03. 18:00
Helyszín: Stadio Ciro Vigorito, Benevento
Játékvezető: Pasqua
Gólszerzők: Kessié (15.), Leao (49.)
Sárga lapok: Schiattarella ill. Calhanoglu, Dalot, Leao
Piros lap: Tonali (33.)

KEZDŐCSAPATOK:

BENEVENTO (4-3-2-1): Montipò; Letizia (39′ Improta), Tuia (62′ Foulon), Glik, Barba; Hetemaj (46′ Moncini), Schiattarella, Ioniță; Insigne (82′ Sau), Caprari (82′ Di Serio); Lapadula.

Subs.: Lucatelli, Manfredini; Foulon, Pastina; Basit, Dabo, Del Pinto, Tello.

AC MILAN (4-2-3-1): G. Donnarumma; Calabria (81′ Conti), Kjær (81′ Kalulu), Romagnoli, Dalot; Tonali, Kessié; Brahim Díaz (36′ Krunić), Çalhanoğlu, Rebić (71′ Castillejo); Rafael Leão.

Cserék.: A. Donnarumma, Tătăruşanu; Duarte, Musacchio; Frigerio, Hauge; Colombo, Maldini.