Lány a gáton

Ezüstérmet szerzett Kozák Luca 100 méteres gátfutásban a svédországi Eskilstunában zajló atlétikai junior Európa-bajnokságon, míg Répási Petra ugyanebben a számban a negyedik lett. Kalapácsvetésben Gyurátz Réka az ötödik, Bácskay Zsófia pedig a hatodik helyen végzett.

reb  Tanítani kellene Kozák Luca versenyzését az eskilstunai junior Európa-bajnokságon. A 100 méter gáton induló debreceni atléta mindhárom futása során megjavította egyéni csúcsát, márpedig ebben a sportágban hatványozottan igaz: ha valaki önmagát felülmúlja, bármilyen is a helyezése, büszkén fejezheti be a viadalt.

kozak_luca_zador_peter

Kozák Luca szárnyalt  •  Fotó: Zádor Péter, MASZ

Kozák Luca az egyéni csúcs elérése mellett úgy nyert ezüstérmet  Svédországban,  hogy a győztes mögött mindössze öt század másodperccel ért a célba.  Répási Petra a szinte érzékelhetetlen kategóriába tartozó három századdal maradt le a dobogóról.

Gyurátz Rékát kalapácsvetésben viszont jóval több (centi)méter választotta el a harmadik helytől, pedig előzetesen méltán emlegették az éremesélyesek között. A Audrey Ciofanival egész évben egymást szárnyalták túl, a szakemberek kettejük csatáját várták az Eb-aranyért. Azonban amíg a francia hozta a formáját, a Dobó SE ifjúsági vb-győztes, tavaly junior-világbajnoki atlétájánál valami nem stimmelt. A harmadik kísérlete volt először érvényes, kevésen múlt, hogy összesen hatszor próbálkozhatott (a döntőben három dobás után a négy leggyengébb eredményt elérő sportoló búcsúzik – a szerk.). Ötödjére 62,94 méterre szállt a szer, ezzel a teljesítménnyel  nem lehetett versenyben a dobogóért az egyébként az idén már a pekingi felnőtt-vb szintjét is teljesítő szombathelyi fiatal. Bácskay Zsófia is kitett magáért, 62,46 méterrel a hatodik lett.

Szentivánszky Péter negyedik helyen végzett kalapácsvetésben a Caliban zajló ifjúsági világbajnokságon. Az előző versenynap eredményeit itt foglaltuk össze.

A nap krónikájához tartozik, hogy Szűcs Noémi sikeresen szerepelt a 400 méteres gátfutás elődöntőjében: élete legjobbjával (58,95) hetedikként jutott a fináléba. Szintén egyéni csúccsal lett 12. Venyercsán Bence a 10 kilométeres gyaloglásban (42:24,19). Gerelyhajításban Szilágyi Réka ugyancsak a legjobbjával (53,76) a második, Moravcsik Angéla a nyolcadik (50,51), a távolugró Bajnok Eszter  a tizennegyedik (5,96) helyen jutott a döntőbe, viszont Halász Bence a kalapácsvetésben szerzett aranyérem után diszkoszvetésben tizenötödikként (53,78) kiesett.

JUNIOR ATLÉTIKAI EURÓPA-BAJNOKSÁG, ESKILSTUNA (SVÉDORSZÁG),3. NAP
Férfiak. 10 km gyaloglás: 1. Diego García (spanyol) 40:05,21, … 12. Venyercsán Bence 42:24,19. Gerelyhajítás: 1. Matija Muhar (szlovén) 79,20. 110 m gát: 1. Kamil Szalimullin (orosz) 13,60. 400 m: 1. Benjamin Lobo Vedel (dán) 46,48. 200 m: 1. Tommy Ramdhan (brit) 20,57. 1500 m: 1. Josh Kerr (brit) 3:49,62. Magasugrás: 1. Jonas Klojgaard Jensen (dán) 2,23. 5000 m: 1. Alex George (brit) 14:34,42. Nők. 100 m gát: 1. Elvira Herman (fehérorosz) 13,15, 2. Kozák Luca 13,20, … 4. Répási Petra 13,24. Súlylökés: 1. Emel Dereli (török) 18,40. 800 m: 1. Renée Eykens (belga) 2:02,83. Rúdugrás: 1. Angelica Moser (svájci) 4,35. 3000 m akadály: 1. Sümeyye Erol (török) 10:19,15, 200 m: 1. Gina Lückenkemper (német) 22,41. 3000 m: 1. Alina Reh (német) 9:12,29. Kalapácsvetés: 1. Audrey Ciofani (francia) 67,20, … 5. Gyurátz Réka 62,94, 6. Bácskay Zsófia 62,46.