Légiósok: Kalmár-dupla 8 ember ellen, Szoboszlaiék újabb győzelmükkel elképesztő formában – videó

Bundesliga, 15. forduló

Werder Bremen-RB Leipzig 1-2 (Gross 57., ill. Silva 13., Schlager 71.)

Zsinórban 13. mérkőzésén maradt veretlen a szárnyaló RB Leipzig, amely egymást követő hatodik meccsét nyerte meg szombat délután a Werder Bremen ellen. A Szoboszlai Dominikkel és Willi Orbánnal felálló lipcseiek Silva és Schlager találatával nyertek ma 2-1-re, és egészen a második helyig ugrottak fel, igaz, a mögöttük lévő Union Berlin, Freiburg, Frankfurt hármas egy meccsel kevesebbet játszott, előbbi kettő éppen egymás ellen lép majd pályára vasárnap. Orbán végig, Szoboszlai a 83. percig volt a pályán.

A mérkőzés összefoglalója

Fortuna Liga, 18. forduló

Trencsén-DAC 0-4 (Kalmár 84., 88. – a másodikat 11-esből, Kruzliak 91., Blackman 93.)piros: Emeka 39., Stojsavljevic 64., Pires 87. (mindannyian Trencsén)

Nem mindennapi meccset nyert meg a DAC, amely a 84. percben kezdte meg a gólgyártást a csereként beállt és végül dupláig jutó Kalmár Zsolt révén, és végül 4-0-ra nyert. Igaz, ellenfele, a Trencsén a végére alaposan elfogyott, ugyanis az első félidőben egy, a másodikban két piros lapot kapott. Szánthó Regő és Veszelinov Dániel a kispadról nézte a meccset, míg a Fradi kölcsönjátékosa, Zeljko Gavric kezdett, és egy 11-est harcolt ki.

Szoboszlai Dzsudzsák búcsúmeccséről: “Akárki akármit mond, megérdemli ezt” – elárulta, lenne-e a válogatott csapatkapitánya