Loeb nyerte a Dakar első igazi napját!

Tereprali

2016. január 4. hétfő, 19:41

Szerző: Strommer Benjamin, Fotó: DPPI

A Peugeot francia pilótája szenzációs eredménnyel kezdte első Dakar Raliját: a legelső mért napon két és fél percet vert a verseny legendájára. A motorosok között jóval szorosabb csata zajlik.

Sebastien Loeb ebben az évben nem lesz a WTCC résztvevője, helyette egy teljesen új kihívásba vágott a Peugeot oldalán, a dél-amerikai Dakar Raliba, amely a terepralizás csúcsa. Ilyen kezdésről álmodhatott: miután a vasárnapi első nap programját törölték, 3 óra 52 perces idejével ő volt az 510-ről 387 km-re rövidített hétfői mért szakasz leggyorsabbja.

Loeb lényegében végig vezetett a Villa Carlos Paz és Termas de Rio Hondo közti távon, az első órában Carlos Sainz, a másodikban Giniel de Villiers, végül pedig a verseny 11-szeres győztese, Stephane Peterhansel előtt. A tavalyi bemutatkozása során számos meghibásodást elszenvedő Peugeot így az első két helyen nyitotta a verseny 2016-os kiadását, két Toyota, Vlagyimir Vasziljev és de Villiers előtt.

Nagyszerűen mutatkozott be Loeb korábbi WRC-s ellenfele – és szintén Dakar-újonc –, a finn Mikko Hirvonen is, aki ötödik lett, egyben a Mini legjobb versenyzője. Márkatársa, a címvédő Nasser Al-Attiyah a nyolcadik pozícióban zárt, ő óvatosan kezdte meg a kéthetes versenyt. Ami a másik két Peugeot-t illeti, a motorral ötször győztes Cyril Despres hatodik lett, Carlos Sainz viszont 12 percet veszített motorhiba miatt. Nani Roma, Orlando Terranova és Xevi Pons rengeteg időt bukott el, miután sárba ragadtak.

A KTM-es Toby Price és Husqvarna-versenyző Ruben Faria csatáját előbbi nyerte mindössze 2 másodperces különbséggel. A legjobb hondás a hatodik Joan Barreda lett, a tavaly második Paulo Goncalves – a címvédő Marc Coma nem vesz részt a versenyen – előtt. Ignacio Casale dominálta a quadosok kategóriáját, 4 percet vert Brian Baragwanathra. Ebben az osztályban 11 Yamaha végzett az élen.

A kamionosok egyelőre nem érkeztek célba, féltávnál Hans Stacey MAN-ja vezet Federico Villagra egysége előtt.