Magabiztos győzelem Veronában, dobogón a Milan

A Milan 3-1-es győzelmet aratott Veronában a Chievo ellen az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 8. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén. Ezzel a győzelemmel a piros-feketék felléptek a harmadik helyre.

A Chievo számára a közvetlenül a szünetet megelőző és azt követő időszak lett végzetes. A 45. percben a házigazdák térfelén szerzett labdát a Milan, Juraj Kucka egyet fordult, aztán gondolt is egyet, és irgalmatlanul nagy átlövéssel púpozta ki a hálót.

Közvetlenül a fordulás után jött a második, és az sem volt sokkal kisebb, M’Baye Niang zúdította a kapuba a labdát, Stefano Sorrentinónak esélye sem volt elérni a hatalmas lövést.

A szezont igen jól kezdő Chievo azért nem hagyta annyiban, a 76. percben Valter Birsa szépített – a veronai játékos beállt a sorba, mert ez is pazar gól volt, egy precíz szabadrúgás a fölső sarokba. A sárga-kékeknek volt még idejük a meccs megmentésére, erejük azonban nem, sőt, Bacca Dainellin megpattanó lövésével 1–3 lett a vége – január 31. óta először veszített el hazai pályán bajnokit a Chievo, akkor a Juventus tudta elvinni a három pontot a Bentegodiból! A veronaiak 11 mérkőzéses hazai veretlenségi sorozatuknak intettek búcsút.

CHIEVO VERONA – MILAN 1-3

Időpont: 2016.10.16. 20:45
Helyszín: Stadio Bentegodi, Verona
Játékvezető: G. Rocchi
Gólszerzők: Birsa (76.) ill. Kucka (45.), Niang (46.), Dainelli (94. ÖG)
Sárga lapok: Dainelli, Meggiorini, Cacciatore ill. Locatelli, Paletta

A KEZDŐCSAPATOK:

CHIEVO (4-3-1-2): Sorrentino; Cacciatore, Gamberini, Dainelli, Gobbi; Castro, Izco (De Guzman 65.), Radovanovic; Birsa; Floro Flores (Pellissier 77.), Inglese (Meggiorini 60.).

Cserék: Seculin, Bressan, Costa, Spolli, Frey, Rigoni, Bastien, Parigini.

MILAN (4-3-3): Donnarumma; Abate, Paletta, Romagnoli, De Sciglio; Kucka, Locatelli, Bonaventura; Suso (Poli 81.), Lapadula (José Sosa 70.), Niang (Bacca 88.)

Cserék: Gabriel, Plizzari, Ely, Gomez, Vangioni, Pasalic, L. Adriano.